Star Trek

Star Trek

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (345)
Plakát k filmu Star Trek

Star Trek /2008

Režie: J. J. Abrams

Hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Eric Bana, Karl Urban, Winona Ryder, John Cho, Simon Pegg,

Česká premiéra: 7.5.2009

USA premiéra: 8.5.2009

Na DVD od: 4.11.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Star Trek

V kostce: "Jedenáctý Star Trek se vrátil na začátek a ukázal, jak se slavná posádka Enterprise dala dohromady. Mladý kapitán Kirk, vedle něj hlavička racionálního Spocka a kolem spousta schopných parťáků, sexy kolegyň a naštvaných záporáků. J. J. Abrams zkusil zrestartovat slavnou ságu... a uspěl. Nová posádka šlape jako hodinky, tempo je závratné, výbuchy největší a film se i při hláškovacích rozstřelech mezi Kirkem a Nerem tváří... sofistikovaně. Ne dost na to, aby to ukojilo hardcore trekkies, ale od běžných pozemšťanů, kteří jdou do kina pro trochu toho testosteronu, rozptýleného v zábavném a tak akorát dlouhém sci-fi koktejlu, dostává Abrams jedničku s hvězdičkou."

Galerie obrázků filmu Star Trek


Recenze filmu Star Trek

Star Trek se znovu drze pouští tam, kam už několikrát vkročil. Legislativou vesmírné federace tentokrát zalidňuje vzduchoprázdno všeuměl J.J. Abrams a jeho mladá posádka, která to bere od podlahy. Zapomeňte na strnulé akční scény s Williamem Shatnerem, moudrý klid Patricka Stewarta nebo sexy křivky Sedmé z devíti. Jedenáctý (a přesto první) Star Trek sice naznačuje, že všechny tyhle linie by se klidně vešly do jedné galaxie, ale podle nového mustru by se v nich o poznání více hláškovalo a vyb...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Star Trek


DVD a Blu-ray filmu Star Trek

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
24.3.2017 10:11 Jaká je budoucnost Star Wars? Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
22.3.2017 13:00 Téma: Zasloužíme si kvalitní bitky, když je nepoznáme? Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků
19.3.2017 23:50 Disney znovu slaví! Za miliardou letí i Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 80 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Není nic lepšího, než dát Trekkies ke čtyřicátému(druhému) výročí jejich miláčka pěkný velký drahý celovečerák. To asi Abramsovi proběhlo hlavou, když se do jedenáctého filmového zpracování Star Treku po všelijakých komplikacích a přesunech pustil. Sám je velkým fanouškem původního seriálu, takže máme předem zaručené dodržování základních pravidel universa. Nebo spíš jejich zpětného určování, jedenáctka se totiž bude odehrávat před původní sérií ze šestašedesátého. Měla by vyprávět příběh rané služby kapitána Jamese T.Kirka a jeho prvních dobrodružství na lodi USS Enterprise. Z příběhu není nic jiného známo a internetem kolují tuny spekulací, už teď ale srdce (nejen) fanoušků plesá radostí při pohledu na obsazení. Abrams se nenechal unést možností mít na každém kroku hvězdu (ačkoliv i tak je jich tu nechutně moc) a obsazoval velmi pěčlivě. Spock, Kirk nebo třeba Scotty - ti všichni díky tomu vypadají jak omlazené repliky původních představitelů. Na všech leží velká zodpovědnost, protože armády Trekkies čekají úplně všude. Stačí drobné pochybení a vrhnou se na Abramse jak hladoví psi. Po předchozích deseti filmech je jasné, že pokud jde Star Trek do kina, je ho potřeba uchopit trochu jinak. Abrams už dokázal u třetí Mission Impossible, že je schopný sérii kompletně redefinovat, takže se rozhodně máme na co těšit.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.