Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Star Trek | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.05.2009
CZ premiéra: 07.05.2009
režie: J. J. Abrams
hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Eric Bana, Karl Urban, Winona Ryder, John Cho, Simon Pegg,
 

V KOSTCE

Jedenáctý Star Trek se vrátil na začátek a ukázal, jak se slavná posádka Enterprise dala dohromady. Mladý kapitán Kirk, vedle něj hlavička racionálního Spocka a kolem spousta schopných parťáků, sexy kolegyň a naštvaných záporáků. J. J. Abrams zkusil zrestartovat slavnou ságu... a uspěl. Nová posádka šlape jako hodinky, tempo je závratné, výbuchy největší a film se i při hláškovacích rozstřelech mezi Kirkem a Nerem tváří... sofistikovaně. Ne dost na to, aby to ukojilo hardcore trekkies, ale od běžných pozemšťanů, kteří jdou do kina pro trochu toho testosteronu, rozptýleného v zábavném a tak akorát dlouhém sci-fi koktejlu, dostává Abrams jedničku s hvězdičkou.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY
FOTOGALERIE

O FILMU

Není nic lepšího, než dát Trekkies ke čtyřicátému(druhému) výročí jejich miláčka pěkný velký drahý celovečerák. To asi Abramsovi proběhlo hlavou, když se do jedenáctého filmového zpracování Star Treku po všelijakých komplikacích a přesunech pustil. Sám je velkým fanouškem původního seriálu, takže máme předem zaručené dodržování základních pravidel universa. Nebo spíš jejich zpětného určování, jedenáctka se totiž bude odehrávat před původní sérií ze šestašedesátého. Měla by vyprávět příběh rané služby kapitána Jamese T.Kirka a jeho prvních dobrodružství na lodi USS Enterprise. Z příběhu není nic jiného známo a internetem kolují tuny spekulací, už teď ale srdce (nejen) fanoušků plesá radostí při pohledu na obsazení. Abrams se nenechal unést možností mít na každém kroku hvězdu (ačkoliv i tak je jich tu nechutně moc) a obsazoval velmi pěčlivě. Spock, Kirk nebo třeba Scotty - ti všichni díky tomu vypadají jak omlazené repliky původních představitelů. Na všech leží velká zodpovědnost, protože armády Trekkies čekají úplně všude. Stačí drobné pochybení a vrhnou se na Abramse jak hladoví psi. Po předchozích deseti filmech je jasné, že pokud jde Star Trek do kina, je ho potřeba uchopit trochu jinak. Abrams už dokázal u třetí Mission Impossible, že je schopný sérii kompletně redefinovat, takže se rozhodně máme na co těšit.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (351)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se