Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Star Trek | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.05.2009
CZ premiéra: 07.05.2009
režie: J. J. Abrams
hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Eric Bana, Karl Urban, Winona Ryder, John Cho, Simon Pegg,

Star Trek: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zakroužkujte si v kalendáři datum 7. května 2009. Ten den přestanou být trekkies pro smích a do Vatikánu přijdou první žádosti o svatořečení J. J. Abramse. Jeho oživování legendy totiž stojí za to. Star Trek jen o pár milimetrů podskakuje laťku nastavenou zčerstva čtvrtým Terminátorem, i u něj lze ale plýtvat superlativy od večera až do ranního rozbřesku. Finální trailer je totiž čirá epika, rozmáchlá space-opera, která se s každým taktem z chorálu natáhne o pár světelných let dál. Rozum by se měl posmívat nažloutlému záporákovi, podivovat se přízvuku Zoe Saldana a pohledu Simona Pegga, nebo si pořád připomínat, že postavy v těch obepnutých hábitech nelze brát úplně vážně. Jenže… jde. A i vyhlazený modroočko jako kapitán Kirk je pod Abramsovou taktovkou za božana, který má charisma, přestože by mohl z fleku kutat dolary v modelingu. Star Trek voní. Voní hezky. Peníze na něm jsou zatraceně vidět, triky fascinují podobně jako v Monstru. Může se tenhle bombastický výlet do vesmíru nějak pokazit? Znám odpověď, ale nebudu ji říkat nahlas.

Star Trek: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Nový Star Trek by se mohl protivit hned dvěma skupinám potenciálních diváků – všem, co mají rádi klasický Star Trek a pak těm, kteří mají na oslavovanou popově-filmovou tvorbu J.J. Abramse svůj vlastní názor. Faktem nicméně zůstává, že půlminutový SuperBowl spot vám nedovolí přemýšlet ani o jednom. Smršť testosteronových záběrů chirurgicky přesně nasekaná do agresivní koláže upomíná na to dobré, co nám podobné spoty přinášejí – čirou radost z pohybu, digitálních triků a opulentních scenérií, kam se nevejde ani milimetr logiky, která by to všechno ospravedlňovala. Důležitý je nástup na scénu, ukázka schopností a úder mezi oči v samém závěru. Můžete namítnout, že je vlastně úplně jedno, jestli koukáte na spot ke Star Treku nebo jinému filmu, kde to podobně hezky bouchá a bliká. A budete mít úplnou pravdu. V tomhle množství těžko předkládat větší poselství než to, že hezké obrázky a hlasitý zvuk ve správném poměru dělají údernost a drive, která se získá jedině tím, že vezmete deset nejdražších záběrů z celého filmu a pečlivě omezíte stopáž shora, abyste nechali svého diváka pořádně vyslintat. Jedna nula pro vás, páni.

Star Trek: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Móda rebootovat vše, co je starší několika let, nás už párkrát otrávila. Nač okázale měnit Supermana? Proč od nuly začínat s Daredevilem nebo Hulkem, kteří se ještě nestačili ani rozjet? Ale u Star Treku... hmm, to je jiná káva. Mrtvá filmová série a dohořívající televizní fenomén se po neúspěchu Star Trek: Nemesis jevil jako neprodejný. I přišel J. J. Abrams, přeobsadil, omladil a hrdiny v proslulých teplákovkách nahodil do natřískané jízdy pro mladou diváckou generaci. Minimálně z traileru se zdá, že při tak radikální změně nepotratil ani svébytnou startrekovskou poetiku – jen z ní sejmul pel laciných televizních kulis a zadaptoval ji na poměry špičkové zábavy 21. století. Tak aby na žánr space-opery v éře po Star Wars slyšeli nejen trekkies a ortodoxní ctitelé sci-fi, ale pokud možno úplně úplně všichni. Z narvané ukázky to vypadá na smršť, která vyrazí dech při vesmírných bitvách a nestihne nudit ani během dialogů. Abramsova odvaha sálá ze všech stran. Z Kirka je cool chlapík, co by mohl klidně přejít do Rychle a zběsile, posádka není jen sebrankou podivínů v legračních hábitech, jíž porozumíte jen po nakoukání půlky všech sezón, a potěší i originální kamerové úhly a očividná kinetika celého filmu, ne náhodou připomínající Abramsem skvěle zrežírovanou M:I:III. Zkrátka, trailerová pecka. Asi nebudu jediný, kdo kvůli ní zajde poprvé v životě na Star Trek i do kina.

Star Trek: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Jsme nedočkaví, jak malá děcka, takže jsme se dočasně spokojili s nižší, jedinou dostupnou kvalitou videa. Snad nám to prominete - hned, jak se objeví další "sekačka od Yahoo", dáme vám určitě vědět. Do té doby streamujte jak o život. Rozlišení téhle ukázky sice bledne závistí i před ikonkami z XPéček, na tom, jak mohutně teaser působí, to ale nic nemění. Je to klasický Abramsův styl - pokus o realističnost za každou cenu. Nevím, jak se s tím smíří Trekkies, kteří jsou už od samotného počátku Star Treku zvyklí na "cheesy" zpracování, nedotčen kultem tohoto prapodivného univerza (Síla to jistí!) jsem ale více než spokojen. Jistě, pořád se teaser skládá z jediné scény a proslov (prezidenta? - pokud je to důležitý monolog z třítisícéhopadesátéhotřetího dílu, tak se omlouvám;) jí dost kazí, ale přítomnost budoucího mega-blockbusteru je navýsost jasná. Více než Star Trek mi to sice připomíná Den nezávislosti 2 a nebýt nápisu Enterprise, ani bych nevěřil, že má tahle ukázka s jedenáctým Star Trekem něco společného; jako první vlaštovka toho, jak bude Abramsova pecka vypadat, to každopádně stačí. Trekkies teď asi kroutí hlavami a na každém druhém fóru diskutují o tom, jak se kompletně vytratil duch jejich oblíbené série. Podle fanouškovských představ by ale film obstál jen stěží, buďme tedy rádi, že ho Abrams chytil z druhé strany a trochu s ním zatočil. Nic jsem z něj neviděl, ale poprvé za ten půlrok, co se o Star Treku mluví, jsem se začal těšit.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace