Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3478)
Plakát k filmu Avatar

Avatar /2009

Režie: James Cameron

Hrají: Michelle Rodriguez, Sigourney Weaver, Sam Worthington, Joel Moore, Zoe Saldana

Česká premiéra: 17.12.2009

USA premiéra: 18.12.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Avatar

V kostce: "Bývalý mariňák Jake Sully (Sam Worthington), toho času odkázaný na invalidní vozík, přilétá na měsíc Pandora. Má se zapojit do programu, jehož cílem je vypuzení původních obyvatel a těžba cenné suroviny. Díky tomu dostane svého Avatára, s nímž může lítat po džungli a vetřít se do přízně kmene, jenž žije v úzkém sepjetí s přírodou. Jenže co až klíčící přízeň a lásku zadupe hamižný člověk a jeho válečné stroje? Velkolepý sci-fi návrat Jamese Camerona fascinuje svou audiovizuální prezentací, která nemá v historii obdoby. Čitelný příběh s výrazným ekologickým podtextem je mistrovsky zrežírován a technologicky maximálně vypiplán. Byl-li nějaký film stvořen pro kino, pak jím je nepochybně Avatar."

Galerie obrázků filmu Avatar


Recenze filmu Avatar

James Cameron to dokázal. Dokázal to v tak megalomanském stylu, že se všechny ostatní hollywoodské velkoprodukce posledních deseti let rázem scvrkly. Musíme si to přiznat hned na začátku, i když to neznamená, že by některé filmy nedokázaly důkladněji masírovat divácká srdce, nebo že by namodralá vize musela všechny srazit na kolena. Filmy si lze užívat na mnoha úrovních. Zároveň však platí, že v rámci kategorie „supernákladný hollywoodský blockbuster“ nic opulentnějšího na skladě není.Už v pr...

Číst celou recenzi

Kdo včera nadával, dnes oslavuje. Tohle moudro samozřejmě nebude platit univerzálně, ale patnáctiminutová ukázka dech vyráží. V následující "recenzi" budeme řešit hlavně to jak vypadá, proč tak vypadá a co to pro všechny bude znamenat. Děj ponechme stranou, ostatně nástřel si přečtete v infu a v preview a podle těch pěti scén, jejichž úryvky jsme měli možnost vidět, to vypadá spíš na jemné hrátky s archetypy, nikoliv o další revoluci. Ta audiovizuální je už tak hodně velké sousto.Delgo, World...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Avatar


DVD a Blu-ray filmu Avatar

Zatím nevyšlo.


Související články

10.3.2017 21:00 Pokračování Avatara se znovu odkládá Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
12.1.2017 13:32 Anděl páně 2 přepisuje rekordy Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
30.12.2016 15:06 Nejlepší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
4.9.2016 21:08 Smrt ve tmě je hororová trvalka! Morgan prošuměla Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Čeho se dotkne, to promění ve zlato. Na další filmy Jamese Camerona se těší prakticky každý a máme k tomu dobrý důvod - samozvaný "král světa" natáčí nadčasové pecky, které sklízí jak chválu kritiky, tak milionky spokojených diváků. Po desetileté odmlce (vynecháme-li televizní a IMAX tvorbu) se teď k filmařině vrací a nabral si pořádné sousto. Avatar bude komplet počítačově renderovaný film založený na motion-capture technice, vyprávějící o bývalém vojákovi vrženém proti své vůli na neznámou planetu. Cameron se chlubí tím, že pro Avatara, na němž už pracuje léta, vymyslel kompletně novou mytologii, před kterou by i fantasy bledla závistí. A nebyl by to starý dobrý James, kdyby zase nepoužil nejmodernějších technologií. Film proto bude kompletně 3D (James prý počítá s tím, že v roce 2009 budou 3D kina naprostým standardem...) a nejen to - metoda motion-capturingu bude tentokrát obohacena o fotorealističnost! Cameron proto se svým týmem vynalezl nové technologie zpracování obrazu kamerami FUSION, nad kterými bude během příštích dvou let zaměstnávat většinu novozélandské WETA. Neboli jak se od Jima dalo očekávat, jeho film bude opět psát historii. Zatím mu to vycházelo a není důvod nevěřit v něj i tentokrát, stejně si ale počkáme na trailerovou ochutnávku, než mu začneme předčasně stavět další pomník.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.