Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Avatar | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.12.2009
CZ premiéra: 17.12.2009
režie: James Cameron
hrají: Michelle Rodriguez, Sigourney Weaver, Sam Worthington, Joel Moore, Zoe Saldana
 

V KOSTCE

Bývalý mariňák Jake Sully (Sam Worthington), toho času odkázaný na invalidní vozík, přilétá na měsíc Pandora. Má se zapojit do programu, jehož cílem je vypuzení původních obyvatel a těžba cenné suroviny. Díky tomu dostane svého Avatára, s nímž může lítat po džungli a vetřít se do přízně kmene, jenž žije v úzkém sepjetí s přírodou. Jenže co až klíčící přízeň a lásku zadupe hamižný člověk a jeho válečné stroje? Velkolepý sci-fi návrat Jamese Camerona fascinuje svou audiovizuální prezentací, která nemá v historii obdoby. Čitelný příběh s výrazným ekologickým podtextem je mistrovsky zrežírován a technologicky maximálně vypiplán. Byl-li nějaký film stvořen pro kino, pak jím je nepochybně Avatar.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY
FOTOGALERIE

O FILMU

Čeho se dotkne, to promění ve zlato. Na další filmy Jamese Camerona se těší prakticky každý a máme k tomu dobrý důvod - samozvaný "král světa" natáčí nadčasové pecky, které sklízí jak chválu kritiky, tak milionky spokojených diváků. Po desetileté odmlce (vynecháme-li televizní a IMAX tvorbu) se teď k filmařině vrací a nabral si pořádné sousto. Avatar bude komplet počítačově renderovaný film založený na motion-capture technice, vyprávějící o bývalém vojákovi vrženém proti své vůli na neznámou planetu. Cameron se chlubí tím, že pro Avatara, na němž už pracuje léta, vymyslel kompletně novou mytologii, před kterou by i fantasy bledla závistí. A nebyl by to starý dobrý James, kdyby zase nepoužil nejmodernějších technologií. Film proto bude kompletně 3D (James prý počítá s tím, že v roce 2009 budou 3D kina naprostým standardem...) a nejen to - metoda motion-capturingu bude tentokrát obohacena o fotorealističnost! Cameron proto se svým týmem vynalezl nové technologie zpracování obrazu kamerami FUSION, nad kterými bude během příštích dvou let zaměstnávat většinu novozélandské WETA. Neboli jak se od Jima dalo očekávat, jeho film bude opět psát historii. Zatím mu to vycházelo a není důvod nevěřit v něj i tentokrát, stejně si ale počkáme na trailerovou ochutnávku, než mu začneme předčasně stavět další pomník.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (3478)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se