Max Payne

Max Payne

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (138)
Plakát k filmu Max Payne

Max Payne /2008

Režie: John Moore

Hrají: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Beau Bridges, Donal Logue, Ludacris

Česká premiéra: 30.10.2008

USA premiéra: 17.10.2008

Na DVD od: 26.3.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Max Payne

V kostce: "Jmenuje se Max Payne a sžírají ho vnitřní démoni. Žije ze dne na den s jedinou touhou a přáním - dostat toho hajzla, co mu zabil ženu a dítě. Adaptace počítačové hry dopadla přesně tak, jak adaptace počítačových her v poslední době dopadají. Prázdný film s několika efektními scénami nekráčí odnikud nikam a nudí k smrti. Navíc není ani akční, ani výrazně detektivní. Je neuchopitelný, beztvarý a nejlépe se vyjímá na obrázcích. U nich byste také měli zůstat."

Galerie obrázků filmu Max Payne


Recenze filmu Max Payne

Pokud se pole vašich zálib překrývá se světem počítačových her a nestrávili jste posledních deset let hraním Pongu, patrně víte, kdo je Max Payne. Skvělá noirová detektivka vnesla do herního světa řadu novot primárně inspirovaných filmem (pokud mě paměť neklame, jedná se o první hru s opravdu funkčním a zábavným bullet-timem) a skvělým herním stylem i poutavým comicsově-flashbackovým způsobem vyprávění ve své době srazila spoustu hráčů do kolen. Pro ty, kdož náhodou zaspali dobu a nevědí, kte...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Max Payne


DVD a Blu-ray filmu Max Payne

Zatím nevyšlo.


Související články

16.2.2017 17:00 První dojmy: John Wick 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
19.7.2016 10:16 Thor se vrátí do Star Treku Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
24.5.2016 03:00 Téma: Co všechno víme o novém Star Treku? Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
20.3.2016 12:00 Víkendový výplach #341 o Simpsonových a dronech Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
16.4.2015 17:00 Flash Gordon a režisér Kingsmana? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Počítačové hry jsou prokletí. Zdánlivě nabízejí filmařům všechno – příběh, hrdiny, zavedenou značku a víceméně komerční jistotu. Zatím se ale na filmová plátna úspěšně podařilo převést v podstatě jen dvě hry. Mortal Kombat, u kterého šlo o příběh až v poslední řadě a mnohem důležitější byly bojové scény, a stylový a vizuálně vybroušený Silent Hill. Poměrně ambiciózní Doom zklamal, Hitman skončil jako hloupé akční béčko a Uwe Boll pořád žije. Herní fanoušci zkrátka na ten „svůj“ film stále čekají. A když budou mít štěstí, na podzim se dočkají. Hrdinou hry Max Payne je stejnojmenný policista, kterému překupníci drog zabili rodinu a ještě na něj hodili vraždu kolegy. Není divu, že se Max opravdu ale opravdu hodně naštval a jedné chladné newyorské noci vyrazil do ulic, aby si našel ty, kteří jsou zodpovědní za smrt jeho blízkých. Brzy ale zjistí, že není sám, kdo touží po pomstě. Herní série Max Payne má sice jen dva díly, ale v akčním žánru je považována za to nejlepší, co kdy vůbec vzniklo. Temný příběh s atmosférou klasických noir filmů, hrdina v permanentní depresi a intenzivní přestřelky plné zpomalovaček jako z Matrixu udělaly z Maxe Payna klasiku. Mark Wahlberg je pro hlavní roli poměrně dobrá volba a navíc by se snad díky jeho účasti film mohl zbavit nálepky „film pro hráče počítačových her.“ John Moore sice natočil bezkrevný remake hororu Přichází satan!, ale jeho akční béčko Za nepřátelskou linií rozhodně dokázalo, že tenhle chlapík umí, když se mu chce. Doufejme tedy, že v říjnu dostaneme pořádný akční nářez, za který se nebudou muset fanoušci předlohy stydět.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.