Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Max Payne | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 17.10.2008
CZ premiéra: 30.10.2008
režie: John Moore
hrají: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Beau Bridges, Donal Logue, Ludacris
 

V KOSTCE

Jmenuje se Max Payne a sžírají ho vnitřní démoni. Žije ze dne na den s jedinou touhou a přáním - dostat toho hajzla, co mu zabil ženu a dítě. Adaptace počítačové hry dopadla přesně tak, jak adaptace počítačových her v poslední době dopadají. Prázdný film s několika efektními scénami nekráčí odnikud nikam a nudí k smrti. Navíc není ani akční, ani výrazně detektivní. Je neuchopitelný, beztvarý a nejlépe se vyjímá na obrázcích. U nich byste také měli zůstat.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY
FOTOGALERIE

O FILMU

Počítačové hry jsou prokletí. Zdánlivě nabízejí filmařům všechno – příběh, hrdiny, zavedenou značku a víceméně komerční jistotu. Zatím se ale na filmová plátna úspěšně podařilo převést v podstatě jen dvě hry. Mortal Kombat, u kterého šlo o příběh až v poslední řadě a mnohem důležitější byly bojové scény, a stylový a vizuálně vybroušený Silent Hill. Poměrně ambiciózní Doom zklamal, Hitman skončil jako hloupé akční béčko a Uwe Boll pořád žije. Herní fanoušci zkrátka na ten „svůj“ film stále čekají. A když budou mít štěstí, na podzim se dočkají. Hrdinou hry Max Payne je stejnojmenný policista, kterému překupníci drog zabili rodinu a ještě na něj hodili vraždu kolegy. Není divu, že se Max opravdu ale opravdu hodně naštval a jedné chladné newyorské noci vyrazil do ulic, aby si našel ty, kteří jsou zodpovědní za smrt jeho blízkých. Brzy ale zjistí, že není sám, kdo touží po pomstě. Herní série Max Payne má sice jen dva díly, ale v akčním žánru je považována za to nejlepší, co kdy vůbec vzniklo. Temný příběh s atmosférou klasických noir filmů, hrdina v permanentní depresi a intenzivní přestřelky plné zpomalovaček jako z Matrixu udělaly z Maxe Payna klasiku. Mark Wahlberg je pro hlavní roli poměrně dobrá volba a navíc by se snad díky jeho účasti film mohl zbavit nálepky „film pro hráče počítačových her.“ John Moore sice natočil bezkrevný remake hororu Přichází satan!, ale jeho akční béčko Za nepřátelskou linií rozhodně dokázalo, že tenhle chlapík umí, když se mu chce. Doufejme tedy, že v říjnu dostaneme pořádný akční nářez, za který se nebudou muset fanoušci předlohy stydět.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se