Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Max Payne | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.10.2008
CZ premiéra: 30.10.2008
režie: John Moore
hrají: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Beau Bridges, Donal Logue, Ludacris

Max Payne: Comicsové promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Máme radost, Vincente? Máme radost… To, co se před námi otevírá v pečlivě vypiplaných desítkách vteřin, je skutečně TAM. Ve světě atmosféry původní předlohy, která démonizuje všechno zlé a nepoctivé a podporuje čistou touhu po pomstě. Noirová chuťovka, která bude dost možní intrem k samotnému filmovému vyprávění (ale dost možná je taky poskládaná čistě k promo účelům), drží rozpohybovaná jak přesný vizuální krok, tak i kadenci dialogů, které ze sebe Max Payne v animovaných intermezzech počítačové hry tak svůdně sypal. Wahlberg definitivně předvádí, že byl pro film dobrou volbou (dříve mi tam seděl víc Gibson, viděli jste přece Odplatu, no ne? Ta byla doteď Payneovi úplně nejblíž.) a tvůrci ujišťují všechny fanoušky, že to nebude jen o fešných zpomalených obrázcích plných odlétajících nábojnic a štěkajících ústí brokovnic. Příběh, zdá se, potáhne ještě o malinko víc. Parádní promo se primárně netváří jako trailer, přesto nám bylo líto vás o něj ochudit. Na tolik stylu a práce za dvěma minutami filmového materiálu je radost pohledět, přestože většina záběrů už éterem jednou či dvakrát proběhla. Každopádně - už jste se někdy setkali s lépe rozpohybovaným comicsem?

Max Payne: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

V mezinárodním nášlehu Max malinko zvolňuje. Dostaveníčko s uhrančivým hlasem Marilyna Mansona si dává až v samotném závěru ukázky, což je chvíle, kdy si uvědomíte, že se dlouho předlouho jelo bez adekvátního hudebního doprovodu. Atmosféra díky tomu není tak plná, záběry vás nevtáhnou tak hluboko do kriminální ságy nezbedného poldy... ale pořád se je na co koukat. Těší mě (a překvapuje zároveň), že se International Trailer chlubí slušnou škálou nových záběrů. A rozhodně nejde jen o matnou výplň nebo nenápadné erotické přídavky. Ukazuje se víc z akce, přibývají další explozivní trikové momenty, zkrátka hromadí se další důvody, proč věřit v Johna Moorea a jeho temně pastelovou vizi. Důvod? Jednoduchý! Nestává se často, aby po pětihvězdičkovém traileru přibyl další materiál, proti němuž nelze - ano, znovu - přednášet námitky. Být v trochu hutnějším klipu, Payne by si už koledoval o cenu pro největšího trailerového mastera podzimu. Co na to řekne pan Bond? Překoná věrnou maxpayneovskou akci?

Max Payne: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Manson, Marilyn Manson. Payne, Max Payne. Moore, John Moore. Tři jména, o kterých tváří v tvář plnohodnotnému traileru nebudete pochybovat. Bude-li se vaše filmuchtivá duše vůbec něčím znepokojovat, bude to nejspíš jen skrabaceným čelem Marka Wahlberga. Vše ostatní je když ne perfektní, tak přinejmenším hodně slibné. Až člověk musí brzdit nadšení... protože filmy s tak náhle získaným potenciálem v kinech často stejně rychle vyprchávají. Přichází zklamání a dotazy, proč se, sakra, nepovedlo převést krásy ukázky na plátno. Payne bude možná právě tenhle případ. Mansonova atmosférická skladba totiž nebude vyhrávat celé dvě hodiny, Payne se nebude nořit do temných městských zákoutí jen pod jejím příkrovem. Udržet tak sytou atmosféru není žádná legrace - přestože hlavní hrdina kráčí po své krvavé cestě zjevně neohrožen, s citem pro drsnou hlášku, po níž se už nehraje na ty dobré a zlé, ale jen na ty dýchající a ty s ustřelenou palicí. Trailer tohle umí prodat v hodně hutném balení, přitom se nestylizuje do nějaké supernáročné noirovky - naopak pořád odsypává nablýskaného kelímku s popcornem, nevadí mu lákat na nahotinky (těším se hlavně na Milu Kunis z Kopaček), bouchačky a sexy stylizaci... jen prostě nesklouzává k limonádě. Snad mu to vydrží! Nebojím se ho k tomu pošťouchnout druhým pětihvězdím v jednom týdnu.

Max Payne: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Max Payne je obvykle poněkud vytáhlejší. Jeho rysy nejsou tak měkké, tělo zaprclé. Ve tváří jako by se naopak odrážely neony noci, do kůže zarývaly jedy z alkoholu a cigaret. Mark Wahlberg takový není. Ale co na tom, že byla zrušena vnějšková podobnost, když ty mnohem podstatnější atributy payneovského světa na plátně - zdá se - zafungují. Ne, nemám tím na mysli extrémní zpomalovačky, které si asi každý hráč vychutnával u klávesnice zas a znova... a znova... a znova... dokud ta svině nepadla s rozpůlenou lebkou a v letu se nepodařilo ještě natřikrát nabít bouchačku. Výborně totiž zabírá voice-over, výtvarná stylizace i atmosférický hudební podkres - to všechno se nezříká herní předlohy, zároveň si ale půjčuje to nejlepší z noirových comicsů, jejich filmových adaptací, ale i z předigitalizovaných přestřelek z popcornových blockbusterů. Teaser navíc umí to nejdůležitější: přilákat k postavě a vylíčit její filmovou pouť takovým způsobem, že vás prostě musí zajímat celých devadesát minut. Co bude před tou efektní palbou, co po eye-candy závěru... Zkrátka vynikající.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace