Hanebný pancharti

Inglourious Basterds

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (60)
Plakát k filmu Hanebný pancharti

Hanebný pancharti /2009

Režie: Quentin Tarantino

Hrají: Brad Pitt, Samuel L. Jackson, Mike Myers, Eli Roth, Diane Kruger

Česká premiéra: 27.8.2009

USA premiéra: 21.8.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Hanebný pancharti

V kostce: "Parta židovských commandos se snaží v nacisty okupované Francii likvidovat pěšáky a vlivem okolností se připlete k plánu na sejmutí celého říšského vedení. Tarantinova válečná story má svoje okamžiky, ale v globálu dokazuje, že v případě Tarantina se stářím nepřichází jen senilita, ale také arogance. Vůči postavám, příběhu a dost možná i divákově zadnici, která těch sto padesát minut bude po skončení setsakra cítit."

Galerie obrázků filmu Hanebný pancharti


Recenze filmu Hanebný pancharti

Mohl bych teď být sám za pancharta a vzpomenout na to, jak nám před lety Tarantino sliboval válečný film s Willisem, Stallonem a Schwarzeneggerem. Jenže pak začal ve filmech, po vzoru svých tiskovek, víc kecat a míň jednat. V důsledku toho jsou Hanební pancharti nikoliv akční vypalovačkou, ale dvouapůlhodinovou konverzační exhibicí. Na válečný Pancharty se zmíněným obsazením si tedy počkejte do Expendables. Do kina ale můžete vyrazit příští týden bez obav. Tarantino se totiž... ehm... zas jed...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Hanebný pancharti


DVD a Blu-ray filmu Hanebný pancharti

Zatím nevyšlo.


Související články

26.10.2016 08:55 7 filmů reportéra Janka Rubeše Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
7.8.2016 12:34 Víkendový výplach #361 o bitkách a Batmanovi Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
6.6.2016 01:00 Sequely už netáhnou?! Zklamaly i Želvy ninja 2! Rubrika: Novinky Diskuze: 53 příspěvků
23.11.2014 12:31 Víkendový výplach #272 o Hobitovi a svatbě Rubrika: Novinky Diskuze: 40 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Quentin Tarantino by potřeboval dokázat, že neumí točit jen výborné konverzačky a pocty po uši nadupané citacemi z jiných filmů. Inglourious Basterds, z jakéhosi podivného důvodu zkomolený název remaku Tarantinova oblíbeného Inglorious Bastards, se přímo nabízí ke kulervoucímu zpracování. Jestli tady Tarantino dokáže, že jeho um nekončí u opisování a z Inglourious Basterds udělá něco na způsob dalšího Ryana, má vyhráno. Možná na něj potom nebudete muset číst tolik nadávek v diskuzi pod recenzí. Mnohem pravděpodobnější scénář je sice další přestylizovaná over-the-top podívaná bez hlavy a paty, pořádně nahláškovaná a plná cizích nápadů, v lepší výsledek ale můžeme doufat i tak. Basterds je příběh o židovském komandu americké armády, které za Druhé světové války mělo za úkol šířit strach v nacistické armádě. Měli k tomu docela drastickou techniku - své oběti skalpovali. Každý, kdo viděl jeden z dílu Kill Bill, má zřejmě dost jasnou představu, jak Tarantino podobně brutální scény natočí - osobně bych nečekal žádnou napínavou a sugestivní podívanou, něco takového není v Tarantinově slovníku. Přesto je mnoho důvodů, proč se na jeho nový film těšit, stačí se podívat do kolonky s obsazením. Brad Pitt, Samuel L. Jackson, Diane Kruger, Mike Myers, Eli Roth (ehm..). Proti původním představám (ve filmu se měly sejít hvězdy jako Arnie nebo Sly) je to sice jenom slabý odvárek, ale lepší než nic.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.