Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hanebný pancharti | Inglourious Basterds | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.08.2009
CZ premiéra: 27.08.2009
režie: Quentin Tarantino
hrají: Brad Pitt, Samuel L. Jackson, Mike Myers, Eli Roth, Diane Kruger
 

V KOSTCE

Parta židovských commandos se snaží v nacisty okupované Francii likvidovat pěšáky a vlivem okolností se připlete k plánu na sejmutí celého říšského vedení. Tarantinova válečná story má svoje okamžiky, ale v globálu dokazuje, že v případě Tarantina se stářím nepřichází jen senilita, ale také arogance. Vůči postavám, příběhu a dost možná i divákově zadnici, která těch sto padesát minut bude po skončení setsakra cítit.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY
FOTOGALERIE

O FILMU

Quentin Tarantino by potřeboval dokázat, že neumí točit jen výborné konverzačky a pocty po uši nadupané citacemi z jiných filmů. Inglourious Basterds, z jakéhosi podivného důvodu zkomolený název remaku Tarantinova oblíbeného Inglorious Bastards, se přímo nabízí ke kulervoucímu zpracování. Jestli tady Tarantino dokáže, že jeho um nekončí u opisování a z Inglourious Basterds udělá něco na způsob dalšího Ryana, má vyhráno. Možná na něj potom nebudete muset číst tolik nadávek v diskuzi pod recenzí. Mnohem pravděpodobnější scénář je sice další přestylizovaná over-the-top podívaná bez hlavy a paty, pořádně nahláškovaná a plná cizích nápadů, v lepší výsledek ale můžeme doufat i tak. Basterds je příběh o židovském komandu americké armády, které za Druhé světové války mělo za úkol šířit strach v nacistické armádě. Měli k tomu docela drastickou techniku - své oběti skalpovali. Každý, kdo viděl jeden z dílu Kill Bill, má zřejmě dost jasnou představu, jak Tarantino podobně brutální scény natočí - osobně bych nečekal žádnou napínavou a sugestivní podívanou, něco takového není v Tarantinově slovníku. Přesto je mnoho důvodů, proč se na jeho nový film těšit, stačí se podívat do kolonky s obsazením. Brad Pitt, Samuel L. Jackson, Diane Kruger, Mike Myers, Eli Roth (ehm..). Proti původním představám (ve filmu se měly sejít hvězdy jako Arnie nebo Sly) je to sice jenom slabý odvárek, ale lepší než nic.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se