Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hanebný pancharti | Inglourious Basterds | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.08.2009
CZ premiéra: 27.08.2009
režie: Quentin Tarantino
hrají: Brad Pitt, Samuel L. Jackson, Mike Myers, Eli Roth, Diane Kruger

Hanebný pancharti: Trailer na Tarantino XX Blu-ray edici


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dvacet let v první lize. Gauneři mu umetli cestičku, ale Pulp Fiction z něj udělalo značku, která je už skoro stejně zvučná jako slovo Spielberg. Za tu dobu si o sobě Quentin Tarantino asi milionkrát přečetl, že je šílený primitiv z videopújčovny, spáchal pár kokainových excesů a natočil trochu míň filmů, než by bylo jeho fanouškům (a že jich je) milé. Každý z nich ale byl velkou událostí a většina z nich stála za to. Trailer sice mohl z díla živoucí popkulturní ikony vytěžit mnohem víc, než jednoduché hláškování a primitivní paralely napříč filmografií, video ke koupi téhle krvavé autorské edice od Pravdivé romance k Panchartům a Kill Bill ale rozhodně láká.

 

Hanebný pancharti: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Bafterdi se rozhodli devastovat naše monitory už potřetí a propagační kruh se tak pomalu uzavírá. Konečně došlo prostřednictvím ukázek i na evropské publikum, konkrétně naše francouzské bratry, a International trailer je rázem na světě. Otitulkovaná skrumáž tarantinovských výjevů po drobné pauze opětovně upomíná, že pan režisér se rád vyžívá v násilí na lidech a dělá to fikaně, protože no-name nácků zřejmě nikdo litovat nebude. Naopak! Všichni si jejich pády do horoucích pekel budou užívat a fandit přitom Pittovi s legračně stylizovaným přízvukem, který už se popravdě začíná pomalu zajídat. Ukázka jako celek přitom vůbec není špatná, i když jí chybí pevnější střihová skladba. Nicméně se snad poprvé zdá, že Pancharti budou mít i nějak příběh nad rámec „vystřílíme všechny nácky a bude to legrace“, což je potěšující vzhledem k faktu, že s tímhle Tarantino dosud trochu mlžil. Takže pokud i potřetí máte náladu probírat se alternativní válečnou mytologií, spousta nových záběrů tu čeká jen a jen na vás. Spousta ukecaných záběrů, hodí se říct. I díky tomu má evropský trailer výjimečně mnohem menší tempo než ten minulý, zámořský.

Hanebný pancharti: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nemýlím-li se tak Tarantino čeká nejen na rating, ale i na finální sestřih svých Basterdů. Pokud zvěsti platí, krátí se. A krátí se i kvůli rozpačitým recenzím, které nezachránilo ani Tarantinovo domácí teritorium, festival v Cannes. Pár pisálků z něj sice odjíždělo s nadšeným šklebem, celkově se ale pan Velkohubý dočkal nejhorších recenzí své kariéry. Což skeptiky nepřekvapí a optimisty vůbec nerozhodí, těšit se budou dál. Po traileru tuplem, protože ten řeže ještě důsledněji než první ochutnávka. Hudební dramaturgie klapla na výbornou a Basterdi se předvádějí za zády s hned několika vypečenými songy, které v sobě mají drajv i tarantinovskou stylovost. Za jedna. Skládání dohromady už tak perfektní není, lépe řečeno, jednotlivé pasáže na sebe nenavazují úplně elegantně a neústí v takovou audiovizuální masáž, u které by i škarohlídi zatajili dech a instinktivně zmáčkli Replay. Ale pořád to je velmi dobře upečený trailer, s lahůdkovými odstřelovačkami nácků (hned na několik způsobů!), se sympatickou stylizací a se solidním zástupem fešand s kvérem (Diane Kruger mile překvapuje, na rozdíl od zubícího se Eliho a drmolícího Brada Pitta, jehož dialekt mi už po dvou minutách hryže uši). Jako divák, co Basterdy příliš nesleduje, bych ale neodhalil nějaké dělení na kapitoly a avizované razantní změny stylu. Pokud na ně opravdu dojde, trailer je trochu zbytečně kamufluje a pokouší se lákat davy na přímočarou nazi střílečku. Aneb další podvod proradného Hollywoodu, jako bychom i tak aspoň dva nezažili týden co týden.

Hanebný pancharti: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Možná z Basterdů nevyroste nic jiného než další ukecaná tarantinovka bez špetky vkusu, exhibice Tarantina-scénáristy jako člověka, co má pro každou druhou větu v kapse děsně drsnou hlášku. Exhibice Tarantina-režiséra, který jistě viděl všechny béčkové válečné filmy a teď si z nich hodlá vypůjčit své nejoblíbenější scény. Možná také exhibice Brada Pitta, který si svou roli zjevně velmi užívá a vlastně při tom vypadá dost vtipně. Hlavně díky jeho dlouhému proslovu se o filmu těžko dá něco posuzovat, teaser nám totiž kromě něj ukáže jen velmi skromnou dávku jiných záběrů, o kterých si můžeme povědět leda jediné: rozhodně se nejedná o onu přestylizovanou jízdu, kterou si asi většina z nás představovala (alespoň podle toho, jak o ní Tarantino mluvil). Nedá se říct, že by Inglourious Basterds působili lacině. Působí cheesy. Teaser většinu - zjevně dost brutální - akce musí skrýt za popisnou grafiku (takže si radši počkáme na eRkovou ukázku), jako ochutnávka každopádně funguje naprosto perfektně. Stylový kytarový podkres vytváří ideální kulisu pro rychlé prostřihy, ve kterých sice většina Pittovy jednotky (včetně Brada) vypadá jak banda lojzů, co armáda sebrala někde na střední škole, ale zároveň tu nikdo nestihne vypadat opravdu blbě (držte se - včetně Rotha!). Každopádně Tarantino překvapil - když už ne tím, jak Basterdi vypadají, tak alespoň rychlostí, s jakou natáčí. Pak že je termín premiéry nemožný.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace