Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ženy v běhu | 2019
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 31.01.2019
režie: Martin Horský
hrají: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý

Ženy v běhu: Recenze


ikona
Rimsy
bolek polívkajenovéfa bokovámartin hofmannmartin horskýondřej vetchýtereza kostkováveronika kubařovávladimír polívkazlata adamovská
Mnoha romantickými komediemi ošlehaný tým tvůrců tentokrát servíruje... romantickou komedii. 

Producent Tomáš Hoffman zjevně ví, co dělá. Opakované spolupráce s Jiřím Vejdělkem a Janem Hřebejkem vedly k řadě komerčních hitů - za všechny můžeme jmenovat Ženy v pokušení, Účastníky zájezdu či Kawasakiho růži, ale kompletní výčet by byl tak dlouhý, že jsem líný ho vypisovat. Předloni si i sám zrežíroval Bezva ženskou na krku, nad kterou se svého času rozslintal KarelR. Nyní z jeho stáje vybíhá další kůň a nemá smysl nic zastírat - je to opět sázka na jistotu, která bez problémů funguje.

Jméno Martina Horského může působit riskantně, přece jen se jedná o režijní prvotinu scenáristy, který stál za pro mě nestravitelnými hrůzami Láska je láska a Život je život. Tentokrát však předkládá scénář, který se drží více při zemi a soustředí se na Horského tradiční téma zábavné české rodinky. V souladu s dobovými požadavky hrají prim ženy a muži jsou obvykle neschopní, machističtí, sexističtí, záletní, zpruzení nebo mrtví. Genderová nevyváženost je však obalena feel-good atmosférou a téměř znatelným pomrkáváním do kamery s otázkou: "Je to u vás taky tak?"; takže to při sledování není ani tak patrné či nepříjemné.

Příběh sleduje matku v civilním podání Zlaty Adamovské, která se snaží splnit poslední přání svého zemřelého manžela a zaběhnout maraton. K tomu potřebuje zlanařit své tři dcery - utrápenou matku a ženu v domácnosti (Tereza Kostková), znuděnou hipsterku (Jenovéfa Boková) a po dítěti bezhraničně toužící Veroniku Khek Kubařovou. Podle standardních scenáristických šablon pak sledujeme to, jak se jim nejdříve do náročného tréninku nechce, pak se nechají přemluvit, pak prodělají nějaké peripetie a nakonec to (snad?) zvládnou.

Vzhledem ke čtveřici stejně důležitých linií se klouže po povrchu a všechny příběhy se tudíž ubírají podle nutných pravidel. Paradoxně tak zaujmou hlavně Ondřej Vetchý a Martin Hofmann ve vedlejších rolích neschopných, respektive despotických mužů, u nichž je však vidět, že občas zaimprovizují a jsou v tom velmi dobří. Napomáhají tak přesně tomu vyznění, o jaké se hoffmanovské produkce snaží - příjemný, nenáročný film, u něhož lidé uvidí svoje každodenní problémy na velkém plátně a dostanou naději, že to může dopadnout dobře. Snaha optimisticky předat životní sílu a odvahu ke změnám je zjevná; vzhledem k rezignaci na hlubší ambice se nejedná o můj šálek melodramatické limonády, ale produkční kvality jsou vidět a své diváky si běhající ženy jistě najdou - a že jich jistě bude dost.

Verdikt

avatar5/10

Rimsy

Neurážející, příjemná romantická komedie sázející na osvědčený recept v podobě schopných hereček a optimistického scénáře. Ženy v běhu nejsou jen o snaze čtveřice dam a dívek uběhnout náročný závod, nýbrž hlavně o jejich zápolení v každodenním životě. A na to uslyší řada diváků (a ještě více divaček).Hodnocení redakce

 • avatar6/10

  KarelR


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Revan

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar6/10

  Rokle

 • avatar8/10

  Tomino

 • avatar4/10

  the dark knight

 • avatar4/10

  Nexus6

 • avatar7/10

  hroubek

 • avatar6/10

  krumlajs

 • avatar7/10

  Milda99

 • avatar6/10

  tresta

 • avatar8/10

  Spiker

 • avatar8/10

  malylada

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace