Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Život je život | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 21.05.2015
režie: Milan Cieslar
hrají: Ondřej Vetchý, Simona Stašová, Marek Taclík, Barbora Poláková, Tereza Voříšková

Život je život: Recenze


ikona
Rimsy
Další český film, který zabíjí mozkové buňky. 

Je to obvykle smutný úděl, recenzovat české komedie. Před několika měsíci celkem příjemně překvapil Hodinový manžel, ale novinka Milana Cieslara Život je život budila od začátku spíše obavy. Trailer je děsivý, jméno režiséra, který natočí jeden slušný film z deseti pokusů, taky nedodá klidu, a když se k tomu přidá evidentní návaznost na slaďárnu Láska je láska, jež trápila česká kina před třemi roky, je zaděláno na průšvih.

 

Postarší manželský pár naplňuje klasické schéma despotického, buranského otce a uťápnuté, hodné maminky. V bytě mají ještě tři dcery, které řeší vlastní milostné trable. Manželství rodičů navíc jede na stereotypní volnoběh, a když rutinní život naruší potenciální noví partneři, mělo by se začít něco dít. Ale nezačne. Od prvních minut jsou karty jasně rozdané, příběh se nerozvíjí a vlastně se nic neděje. Jediný dramatický moment, který by celý děj mohl zajímavě pohnout kupředu, je asi po jedné sekundě zahozen. A právě při téhle promarněné příležitosti je plytkost scénáře a celého děje nejmarkantnější.

Simona Stašová je paní herečka, která odlepuje tuhle slátaninu ode dna. Ale Vetchý je na role pupkatejch strejců až příliš ve formě. Obdivování jeho figury rád přenechám našim mámám, ale nápad maskérů, že zfotrovatí udržovaného padesátníka pouhým přidáním umělého panděra ke svalnaté postavě, se bohužel zcela míjí efektem. Krom toho, že se na tu roli nehodí, má ještě Vetchý velkou smůlu v tom, že vystupuje ve všech snových pasážích, které jsou mírně řečeno debilní.

 

Hlavní hrdina totiž často utíká do svého imaginárního světa, kde po vzoru svého oblíbence Jamese Bonda dává padouchům elegantně na frak a ještě u toho v klidu stíhá oblbovat vnadné samičky. Režie těchto scén je ale absolutně nezvládnutá, nepřidávají nic k pochopení příběhu a k divákově hrůze nejsou ani zábavné. Jejich jediným (jakkoli pochybným) ospravedlněním by mohla být snaha prodat je v traileru, ale ty nejakčnější části nejsou dokonce ani tam. Kdyby bývaly zůstaly na podlaze střižny, třeba by z toho mohla být alespoň průměrná rodinná jednohubka na nedělní večer u televize. Ale takhle tu máme zase další trápení návštěvníků kina. Podporovat český film je sice chvályhodné, ale na tuhle zbytečnost se bez silně masochistických sklonů zajít nedá.

Verdikt

avatar2/10

Rimsy

Nudné, nezajímavé nic bez špetky humoru. Další vydatná hromádka do již tak hluboké žumpy tuzemského filmu. Hlavní pointa všech dějových linek je naznačena už floskulí z názvu. Život je život, tak to prostě chodí, co se dá dělat. Možná pravdivé, možná ne, ale jako námět filmu hlavně dost slabé, což se projevuje jeho mizérií ve všech oblastech.Hodnocení čtenářů

 • avatar4/10

  Snura

 • avatar4/10

  Tomino

 • avatar4/10

  Herkulesss

 • avatar6/10

  Atchyroz

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace