Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bezva ženská na krku | 2016
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 13.10.2016
režie: Tomáš Hoffman
hrají: Ondřej Vetchý, Petra Hřebíčková, Václav Postránecký, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer

Bezva ženská na krku: Recenze


ikona
KarelR
Jak se povedla česká romantická komedie, v níž si pohledná učiteka namlouvá hrobníka? 

Pokud na MovieZone chodíte častěji, dobře víte, že s Tedem pravidelně doporučujeme pohodové filmy. Velebení oddechovek už se nám rozrostlo na šest článků (1, 2, 3, 4, 5, 6) a jako zběsilí se snažíme najít další nové kousky. Letošní nadílka čítá třeba Orla Eddieho, The Fundamentals of Caring nebo třetí Bridget Jonesovou. A mám obrovskou radost z toho, že se k ní přidala i Bezva ženská na krku.

 

Celovečerní debut Tomáše Hoffmana, producenta celkem oblíbených Žen v pokušení, zabodoval už sympatickým trailerem. Učitelka Petry Hřebíčkové se v něm stěhuje k hrobníkovi Ondřeje Vetchého a vypadá to na klasické "obměkčování zatvrzelého dobráka", které chce pobavit a zmizet v propadlišti dějin. Výsledek je ale tak povedený, že by jen tak zmizet neměl a snad ho čeká dlouhý televizní život.

Ano, v Čechách se konečně povedlo zreplikovat pravou americkou pohodu. Bezva ženská na krku se odehrává přesně v tom neuvěřitelně pozitivním světě, v němž se rodí ty nejsluníčkovější žánrovky, a ždímá z něj jeden výborný fór za druhým. To samozřejmě znamená, že hrdinové nepřekonávají moc velké překážky a že se řada věcí děje čistě proto, aby se děj mohl ubírat daným směrem. Tyhle "detaily" ale moc dlouho neřešíte, protože nastoupí hláškující hrdinové a záplava dobře vymyšlených gagů.

 

Nikdo tu holt moc nevysvětluje, proč se svůdná hvězda metropole uklidila zrovna do zapadlé vesničky. Důležitější ale je, že se vás v ní uvítá skvělý Miroslav Táborský a ihned se roztočí nepravděpodobná romance, v níž je Vetchý za správně sveřepého samorosta a Hřebíčková za ideálně nerozhodnou hrdinku. Ani jedna postava přitom není tak extrémně vyhrocená, aby šlo o pitomou karikaturu. A to samé platí u zbytku obsazení, z něhož trčí jen Jiří Langmajer, který mohl mít o něco větší jiskru.

Duel odmítnutého skoro-exmanžela a dobráckého samotáře prostě mohl být o něco vyhrocenější. I takhle nás ale Hoffman dovede k patřičně hollywoodskému finále, které dokazuje, že může pořád fungovat i to největší klišé. Pokud vás podobně cukrkandlové filmy štvou, dejte pochopitelně ruce pryč - tady budete akorát hořekovat nad tím, že podobná vesnice jednoduše neexistuje a že porušování zákona a mívá něco větší důsledky. Kdyby však Bezva ženská víc načichla realitou, nejspíš by to byl hodně nudný kraťas, který byste nechtěli vidět.

 

Hoffmanův debut je zkrátka zábavnou oddechovou romancí, jíž je semknutý scénář milejší než cokoliv jiného. A i přes pár trochu natažených odboček se jedná o svižnou a řemeslně jistou podívanou, na kterou můžete z fleku vyrazit s celou rodinnou. Že byste si po třetí Bridget dali přesně něco takového? Tak to moc neváhejte, takhle pohodový film jsme u nás neměli snad od Bobulí.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (12)

Verdikt

avatar8/10

KarelR

Ondřej Vetchý a Petra Hřebíčková v učebnicové feel good komedii. Kdekomu by z Bezva ženské vypadla bezzubá křeč, Tomáš Hoffman se ale příkladně inspiroval Amerikou a natočil nejlepší romantickou oddechovku od Bobulí. Kéž bychom tyhle vztahové pohádky trefovali častěji. Pohodových filmů totiž není nikdy dost a ty s Vetchým potřebujeme dvojnásob!Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  Revan

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar8/10

  cabal

 • avatar7/10

  b1aster

 • avatar5/10

  Rokle

 • avatar6/10

  Tomino

 • avatar6/10

  the dark knight

 • avatar6/10

  Slarque

 • avatar3/10

  Nexus6

 • avatar7/10

  hroubek

 • avatar6/10

  krumlajs

 • avatar9/10

  Milda99

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace