Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Umírající zvíře

Umírající zvíře /2007

Režie: Isabel Coixet

Hrají: Penélope Cruz, Ben Kingsley, Peter Sarsgaard, Dennis Hopper, Patricia Clarkson

Česká premiéra: 9.10.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 16.2.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Umírající zvíře

V kostce: "Rozdíl mezi nimi činí třicet let a přesto se z jeho iniciativy daly věci do pohybu. Chtěl si však jen užít a nečekal, že se zamiluje... Drama-nedrama předpokládaných "objektivních kvalit" (hereckých výkonů, režie atp.) na vás zapůsobí tím více, čím jste starší. Bohužel to pro plné vnitřní pochopení znamená šedesát a víc, což se našich čtenářů zřejmě netýká. Pro ty platí: občas nudná, ale v podstatě příjemná dospělácká seance, která vás pravděpodobně nechytí za srdce a téměř určitě se k ní už nikdy nevrátíte."

Galerie obrázků filmu Umírající zvíře


Recenze filmu Umírající zvíře

O Isabel Coixet se říká, že ve svých filmech nadměrně citově vydírá. Myslím si, že je to určitě pravda. Domnívám se ale zároveň, že to do posledního písmene funguje a že se dvě takové věci nemusí nutně vylučovat. Umírající zvíře je první film z režisérčiny filmografii, kde podobné pocity slábnou, přestože úplně nezmizí. Faktem zůstává, že jejím hlavním hrdinou poprvé není úplně dobrý člověk, přestože člověk v určitém bodě napravený a snaživý. A to největší vydírání spočívá v tom, že si každý ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Umírající zvíře


DVD a Blu-ray filmu Umírající zvíře

Zatím nevyšlo.


Související články

23.1.2017 22:00 Rogue One má miliardu, Disney zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
12.1.2017 10:00 Disney láká superhvězdy Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
20.11.2016 12:17 Víkendový výplach #376 o Star Wars a zbraních Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků
11.11.2016 20:00 Nový plakát Krásky a zvířete Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
2.11.2016 17:00 9 nových fotek z Krásky a zvířete Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Ben Kingsley a scifi? To vždycky stojí za to. Lovce dinosaurů máme ještě v živé paměti (i když bychom rádi zapomněli), ale po dementním příběhu plném špatných triků a jedné divoké vlasové kreace se Kingsley opět vrací. Tentokrát to však bude ještě mnohem víc „scifi.“ Kingsley by si totiž měl sexuálně rozumět s Penélope Cruz. V dramatu Elegy si zahraje Davida Kepeshe, intelektuála, jehož názor na rovnost pohlaví by zvednul tlak nejedné feministce. Jednoho dne ale dojde i na něj, protože se seznámí s mladou a atraktivní dívkou Consuelou, která v něm probudí vášeň, o které si už dávno myslel, že je pryč. Vztah mezi dvěma lidmi, jejichž věkový rozdíl je víc než třicet let, však nebude snadný. Španělská režisérka Isabel Coixet ve svých dramatech Můj život beze mne a Tajemství slov ukázala, že umí pracovat se složitými charaktery a vždycky dokázala do svých filmů nalákat skvělé herce. Obsazení Elegy také stojí za to, ale sexuální napětí mezi veteránem Benem Kingsleym (63) a Penélope Cruz (32) může být možná už trochu moc. Pokud scénář nabídne víc, než jen trochu šílený vztah dvou lidí, mohlo by jít o zajímavé drama. Jestliže však chce lákat jen na erotično (o kterém se asi bude víc mluvit, než „činit“) mezi staříkem a mladou kráskou, nejspíš to bude dost zlé. Snad Isabel Coixet ví, co dělá.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.