Umírající zvíře | Elegy | 2007
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 09.10.2008
režie: Isabel Coixet
hrají: Penélope Cruz, Ben Kingsley, Peter Sarsgaard, Dennis Hopper, Patricia Clarkson
 

V KOSTCE

Rozdíl mezi nimi činí třicet let a přesto se z jeho iniciativy daly věci do pohybu. Chtěl si však jen užít a nečekal, že se zamiluje... Drama-nedrama předpokládaných "objektivních kvalit" (hereckých výkonů, režie atp.) na vás zapůsobí tím více, čím jste starší. Bohužel to pro plné vnitřní pochopení znamená šedesát a víc, což se našich čtenářů zřejmě netýká. Pro ty platí: občas nudná, ale v podstatě příjemná dospělácká seance, která vás pravděpodobně nechytí za srdce a téměř určitě se k ní už nikdy nevrátíte.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Ben Kingsley a scifi? To vždycky stojí za to. Lovce dinosaurů máme ještě v živé paměti (i když bychom rádi zapomněli), ale po dementním příběhu plném špatných triků a jedné divoké vlasové kreace se Kingsley opět vrací. Tentokrát to však bude ještě mnohem víc „scifi.“ Kingsley by si totiž měl sexuálně rozumět s Penélope Cruz. V dramatu Elegy si zahraje Davida Kepeshe, intelektuála, jehož názor na rovnost pohlaví by zvednul tlak nejedné feministce. Jednoho dne ale dojde i na něj, protože se seznámí s mladou a atraktivní dívkou Consuelou, která v něm probudí vášeň, o které si už dávno myslel, že je pryč. Vztah mezi dvěma lidmi, jejichž věkový rozdíl je víc než třicet let, však nebude snadný. Španělská režisérka Isabel Coixet ve svých dramatech Můj život beze mne a Tajemství slov ukázala, že umí pracovat se složitými charaktery a vždycky dokázala do svých filmů nalákat skvělé herce. Obsazení Elegy také stojí za to, ale sexuální napětí mezi veteránem Benem Kingsleym (63) a Penélope Cruz (32) může být možná už trochu moc. Pokud scénář nabídne víc, než jen trochu šílený vztah dvou lidí, mohlo by jít o zajímavé drama. Jestliže však chce lákat jen na erotično (o kterém se asi bude víc mluvit, než „činit“) mezi staříkem a mladou kráskou, nejspíš to bude dost zlé. Snad Isabel Coixet ví, co dělá.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se