Potomci lidí

Children of Men

V.I.M.
Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (46)
Plakát k filmu Potomci lidí

Potomci lidí /2006

Režie: Alfonso Cuarón

Hrají: Clive Owen, Julianne Moore, Michael Caine, Danny Huston, Chiwetel Ejiofor

Česká premiéra: 9.11.2006

USA premiéra: 25.12.2006

Na DVD od: 2.4.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Potomci lidí

V polovině 80. let se na československých televizních obrazovkách usídlily seriály "nové britské Agathy Christie", P. D. James. Bylo jich hodně (Záhady slavičího domu, Černá věž, Zahalte jí tvář, Pachuť smrti), v úmorné šedi příběhů o stavbě vodních přehrad v Kazachstánu dávaly alespoň jakés takés zdání, že si za Oponou nežijeme špatně, a hlavní postava většiny sérií - komisař Adam Dalgliesh -se stal zosobněním slov "suchý", "britský" a "kníratý." P.D. James však čas od času zabrousila i do jiných vod. Její román The Children of Men (1992) je sociální sci-fi zasazené do Británie roku 2021, kde, stejně jako ve zbytku světa, ženy z čista jasna přestávají těhotnět, což má na společnost velmi neblahý vliv. Pro P. D. James je žánr sci-fi pouhou kulisou ke kladení závažných otázek: jak najednou uspořádat společnost? Jaký vliv bude mít neplodnost na postoje, morálku a politiku? Kde tváří v tvář vyhubení hledat naději? Preprodukční práce na The Children of Men začaly již v roce 2002, jenže pak se kdesi cosi zadrhlo a Alfonso Cuarón film odložil stranou, protože se mu nabízel projekt, který se neodmítá - režie třetího dílu série o Harry Potterovi. Po výrazném úspěchu trojky, která etablovala jeho pozici mezi nevelkou skupinou režisérů "přijedu kamkoliv a natočím film o čemkoliv", se k zastavenému projektu vrátil, bez větších potíží dotočil a nyní se finišuje s postprodukcí. Filmový podzim je totiž za rohem. Hlavními postavami snímku jsou bývalý politický aktivista Theo (Clive Owen), který se s jedinou těhotnou ženou za posledních několik let vydává na dobrodružnou cestu do bezpečí, kde by mohla porodit. Téma sice zní pěkně slzopudně i béčkově zároveň, ale Cuarón zatím ve všech filmech ukázal, že je režisérem s velkým M... pardon R.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Potomci lidí

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Potomci lidí

Velká část z kouzla Cuarónova majstrštyku (nečekali jste snad při pohledu na hvězdičky, že si odpustím nadšená slova, že ne :-) se dá zprostředkovat jen jejich podrobným popsáním. Ponejlépe interaktivním či hospodským dialogem, v němž se může s využitím spoilerů velebit výjimečná režijní práce nejlepšího Potterovského adaptátora. Právě proto, jakkoliv tím recenze utrpí, slibuji, že ti z vás, kdo mají zájem, mohou bez obav číst, protože nebudu zabíhat ani do náznaků dějových zvratů. Nerad bych...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Potomci lidí


DVD a Blu-ray filmu Potomci lidí

Zatím nevyšlo.


Související články

24.3.2017 17:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.3.2017 13:00 Téma: Zasloužíme si kvalitní bitky, když je nepoznáme? Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
20.3.2017 12:48 Monstra proti oscarové hvězdě Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
16.3.2017 12:00 NEJ roku 2016: Výsledky hlasování čtenářů Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
11.3.2017 02:00 Deadpool má novou parťačku Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.