Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Potomci lidí | Children of Men | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2006
CZ premiéra: 09.11.2006
režie: Alfonso Cuarón
hrají: Clive Owen, Julianne Moore, Michael Caine, Danny Huston, Chiwetel Ejiofor

Potomci lidí: DVD


ikona
imf
 

Ne, už vás opravdu nebudeme přesvědčovat o výjimečnosti Potomků. Padlo příliš mnoho slov, bylo vyplýtváno příliš řádků. Komu se nelíbí, ten ať si... však vy víte co. Ostatní se mohou rozzářit jako sluníčka, protože na trh se právě dostává dvoudisková speciální edice, která dokazuje, že na světě je spravedlnost. Jednou za život poděkujte za zpoždění, protože zákazníci v Americe se nejdřív dočkali očesané jednodiskové verze a Universal až po vlně nespokojených ohlasů uvolnil bonusy i pro DVD verzi (původně měly být exkluzivní jen pro next-gen formáty). U nás se tak podvyživený jednodisk zatoulal jen do půjčoven a v obchodech si za pětistovku můžete užít nádherně provedenou edici s nekompromisní kvalitou obrazu i zvuku. První disk totiž zaplňuje pouze samotný film a jeden z bonusů (Lidstvo v ohrožení), který je takovým povšechným filmem o filmu. Dozvíte se v něm hlavně o tom, jakým způsobem Cuarón vyráběl svoje "nekonečné" záběry, což je věc, která po zhlédnutí filmu zajímala snad každého. Zbytek první placky je vyhrazen filmu, což se příznivě projevilo na použitém datovém toku. Obraz je skutečně lahůdkový a můžeme jen snít o High Definition verzi na HD-DVD.

Až druhý disk ale přináší skutečné "bomby". Komentář sociologa Slavoje Žižka nabízí srovnání filmové a skutečné budoucnosti a příjemně vám během jeho poslechu asi nebude. Spousta z věcí nastíněných ve filmu nad námi visí jako Damoklův meč a stačí jen chvilku počkat a fikce se změní v realitu. Rozhodně velmi poučné, ale vhodné spíš pro celoživotní optimisty, kteří se po skončení budou moci usmát a všechno to hodit za hlavu. :) Raději se přesuňte k zajímavým vystřiženým scénám, které skutečně částečně rozšíří film a i když asi nepřidají rovnou nějaké ty vrstvy, stojí za to si je projet. Medailonek hlavních postav (Theo a Julian) prezentovaný hereckými představiteli je fajn, ale osobně jsem si víc užil dokumenty věnované výrobě vizuálních efektů a kaskadérským kouskům, stejně jako krátké povídání Alfonso Cuaróna o tom proč, jak a za kolik. Když si to spočítáte, zjistíte, že tohle vydání stihne pokrýt všechny vaše otázky. A nabízí velmi uspokojivé odpovědi. To všechno se solidní českou podporou, v lákavém balení a za rozumnou cenu. Tak hybaj do fronty!

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 2. 4. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace