Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Kuličky

Kuličky /2008

Režie: Olga Dabrowská

Hrají: Julie Dočekalová, Petr Kaska, Jan Plaček, Jakub Janov, Dáda Hrochová

Česká premiéra: 1.5.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kuličky

V kostce: "Ženy jsou vypočítavé, ženy umějí manipulovat, ženy mají moc. Tři a půl povídky v nezávislém balení, které překvapují smyslem pro nadhled, ale občas až příliš padají s nedoladěným dialogem. Přesto jsou Kuličky experimentem, který spíše vychází. A je přesně tak jiný, aby byl v dnešní době osvěžující."

Galerie obrázků filmu Kuličky

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Kuličky

Čestmír Kopecký jako šedá eminence „alternativní větve“ české tvorby znovu vystrkuje producentské růžky a vysílá do kin bojovat film dalšího nadějného tvůrce (tvůrkyně), Olgy Dabrowské. Kuličky jsou souborem tří delších a jedné úplně kratičké povídky s jedním nosným tématem: ženami. Tomu, co Dabrowská vypráví, se paradoxně ve všech doprovodných materiálech brání a s úsměvem dodává, že ženy snad takové ve skutečnosti nejsou (takové nehorázné alibi! Věrně odvyprávěných situací jsou tu tucty :-)...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Kuličky

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Kuličky

Zatím nevyšlo.


Související články

19.1.2015 09:27 Letní nářez 2015: Zbytky a žánrová výplň Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
22.11.2011 14:36 Bournův náhradník se představuje Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
19.3.2010 10:06 MZ Nej: 40 nejdůležitějších filmů 90. let - část 3. Rubrika: Novinky Diskuze: 43 příspěvků
27.2.2010 16:05 Pochvaly a pohlavky - únor 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
24.10.2009 01:05 Trailery s českými titulky na MovieZone! Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Pokud bychom v Čechách měli vybrat jediného producenta, který je víceméně zárukou slušného až opravdu dobrého filmu, byl by to Čestmír Kopecký. Mezi jeho filmy nenajdeme idiotské komedie ani laciné morality. Není tu ani prostinké vzpomínání na minulost, ale většinou je tu kvalita. Návrat idiota, Nuda v Brně, Co chytneš v žitě nebo chystaní Karamazovi jsou (respektive vypadá to, že budou) velmi dobré filmy. Jak to ale bude s Kuličkami, to si zatím nedovolíme odhadovat. Kuličky jsou povídkový film o tom, jak ženy manipulují s muži. Alespoň to tvrdí oficiální materiály. Co si pod tím máme představit, to bohužel není moc jasné. Všichni ale pevně doufáme, že Kuličky nedopadnou jako tématicky podobný, ale velmi nepovedený „ženský film“ Bestiář. Režisérka Olga Dabrowská za sebou má pár dokumentů, ale u celovečerního hraného filmu debutuje (i když spolupracovala například na scénáři Samotářů). V hereckém obsazení nenajdeme žádné divácky atraktivní jméno, což by však při povídkovém formátu filmu mohlo být jen ku prospěchu věci. Kuličky mají premiéru začátkem května, tak doufejme, že se do té doby objeví nějaký trailer, který by nás přesvědčil o tom, že film nebude jen feministickou fraškou, případně rádoby sociologickou studií. Zatím totiž o Kuličkách nikdo vlastně nic moc neví.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.