Kuličky | 2008
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 01.05.2008
režie: Olga Dabrowská
hrají: Julie Dočekalová, Petr Kaska, Jan Plaček, Jakub Janov, Dáda Hrochová
 

V KOSTCE

Ženy jsou vypočítavé, ženy umějí manipulovat, ženy mají moc. Tři a půl povídky v nezávislém balení, které překvapují smyslem pro nadhled, ale občas až příliš padají s nedoladěným dialogem. Přesto jsou Kuličky experimentem, který spíše vychází. A je přesně tak jiný, aby byl v dnešní době osvěžující.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Pokud bychom v Čechách měli vybrat jediného producenta, který je víceméně zárukou slušného až opravdu dobrého filmu, byl by to Čestmír Kopecký. Mezi jeho filmy nenajdeme idiotské komedie ani laciné morality. Není tu ani prostinké vzpomínání na minulost, ale většinou je tu kvalita. Návrat idiota, Nuda v Brně, Co chytneš v žitě nebo chystaní Karamazovi jsou (respektive vypadá to, že budou) velmi dobré filmy. Jak to ale bude s Kuličkami, to si zatím nedovolíme odhadovat. Kuličky jsou povídkový film o tom, jak ženy manipulují s muži. Alespoň to tvrdí oficiální materiály. Co si pod tím máme představit, to bohužel není moc jasné. Všichni ale pevně doufáme, že Kuličky nedopadnou jako tématicky podobný, ale velmi nepovedený „ženský film“ Bestiář. Režisérka Olga Dabrowská za sebou má pár dokumentů, ale u celovečerního hraného filmu debutuje (i když spolupracovala například na scénáři Samotářů). V hereckém obsazení nenajdeme žádné divácky atraktivní jméno, což by však při povídkovém formátu filmu mohlo být jen ku prospěchu věci. Kuličky mají premiéru začátkem května, tak doufejme, že se do té doby objeví nějaký trailer, který by nás přesvědčil o tom, že film nebude jen feministickou fraškou, případně rádoby sociologickou studií. Zatím totiž o Kuličkách nikdo vlastně nic moc neví.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se