Království

The Kingdom

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (8)
Plakát k filmu Království

Království /2007

Režie: Peter Berg

Hrají: Jamie Foxx, Jennifer Garner, Chris Cooper, Jason Bateman, Jeremy Piven

Česká premiéra: 11.10.2007

USA premiéra: 28.9.2007

Na DVD od: 18.2.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Království

Zasloužilý čtenář MovieZone si jistě povšiml, že naše redakční rada za svého nedlouhého působení ustavila kvartet milovaných režisérů v oblasti „cool filmařiny“. Mezi Joem Carnahanem, Francisem Lawrencem a Waynem Kramerem si zcela výsadní pozici stále drží náš obrovský oblíbenec Peter Berg. Toho kariéra přenesla od příjemného výplachu Vítejte v džungli a brilantního sportovního dráma Světla páteční noci až k zajímavě vyhlížejícímu thrilleru, který si Berg ukuchtí pod patronací Michaela Manna (Collateral, Miami Vice), jenž zodpovídá za námět i produkční zázemí. A pravděpodobně i obsazení Jamieho Foxxe. Ten propůjčí svou tmavou pleť federálnímu agentovi Ronaldu Fleyurymu, jehož úkolem je sestavit elitní špiónský tým, který se v Saudské Arábii postará o eliminaci kápa jedné z blízkovýchodních teroristických organizací. Přestože bude mít na povel ostřílené parťáky (Jennifer Garner z Alias, oscarového Chrise Coopera z Adaptace nebo Jason Bateman z „frat-packovských“ komedií) a v hlavě celou řadu zkušeností z nejvypjatějších misí FBI, akce ve spletitém babylonu politických tlaků, obchodních zájmů a teroristických hrozeb jej vystaví netušené zkoušce. Asi sami uznáte, že to zní více než lákavě a že potenciál je jištěn hned na několika frontách. Berg se může postarat o dokonalou formu, Mann o chytrost, herci o emoce. Držme palce, ať si jméno Petera Berga i jeho výjimečný talent pro kloubení sexy vizuálů s dramatickou rovinou na jaře zapamatuje víc diváků, než kolik se vejde mezi naše čtenáře.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Království

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Království

Vedle Kevina Smithe na MovieZone nejčastěji skloňujeme jméno režiséra Petera Berga. Tahle bývalá hvězda Nemocnice Chicago Hope sice režijně debutovala trochu rozpačitou černou komedií Šest pohřbů a jedna svatba, od té doby se toho však hodně změnilo. V akční vypalovačce Vítejte v džungli Berg dokázal, že se narodil s citem pro natáčení originálních a strhujících akčních scén a ve fotbalovém dramatu Světla páteční noci předvedl, že se bez problémů dokáže přizpůsobit i serioznější látce, aniž b...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Království


DVD a Blu-ray filmu Království

Zatím nevyšlo.


Související články

27.3.2017 00:44 Power Rangers uspěli, ale Krásku nedohnali Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
7.3.2017 12:41 Margot Robbie mezi zbojníky Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
3.3.2017 09:08 Donnie Yen proti Triádám Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
19.2.2017 12:24 Víkendový výplach #389 o Jokerovi a Terminátorovi Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
1.1.2017 22:38 Star Wars a Zpívej stále vládnou, Pasažéři nad Assassinem Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.