Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Království | The Kingdom | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.09.2007
CZ premiéra: 11.10.2007
režie: Peter Berg
hrají: Jamie Foxx, Jennifer Garner, Chris Cooper, Jason Bateman, Jeremy Piven

Království: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Království šturmuje, a tak vaše lajny může zatížit další propagační klip. Není v něm příliš mnoho nových záběrů, nějak závratně se ani nemění koncepce. Vidíme dva stejné akční vrcholy, jinak spíš pátrání, konverzaci, obhlížení situace a vypjatou misi za záchranou jednoho ze zajatců (i tady zjevně platí Ridleyho pořekadlo „Leave no man behind“). Prostě stará dobrá klasika, kterou máte nakoukanou horem spodem. Alespoň že je čtvrtý trailer ve výsledku nejakčnější. Obejde se bez přeboostovaných zvukových efektů, Chrise Coopera i brunátného vypravěče, naopak najímá zpěvnou kytarovku (tedy snad až moc zpěvnou), kdy se do vyměklých riffů akurátně vkládají exploze i automobilové patálie. Druhá půlka International Traileru má nakonec možná největší švih ze všech čtyř ukázek, škoda proto, že její materiál už známe tak důvěrně. Do americké premiéry nám každopádně zbývá přesně měsíc a zbytek světa to má taky za pár. Díky ti bože, že nám psavcům čekání skončí ještě dřív. Potom přijď Království tvé. Buď vůle tvá jak v městské zástavbě, tak i na dálnici. Amen.

Království: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Království si kvůli odložené premiéře počkalo na příležitost k třetímu traileru, jíž se nemohlo stát nic menšího než návrat Jasona Bournea. Jeho příznivce jistě potěší civilnější a celkově realističtější pojetí akce, předchozí upoutávka pro ně ale myslím měla větší grády. Jedna nosná hudební melodie vytváří iluzi soudržného klipu, kterým třetí hryznutí do Království rozhodně není. Perkuse se povalují tady, zlověstné hučení zaznívá odtamtud, gradující rytmika se řítí a zase odeznívá. Ne že by se musel Mann strachovat se svými ovečkami o napětí nebo jednorázové přívaly adrenalinu. Nedaří se však pořád zaplašit přízrak komerčního neúspěchu Miami Vice. Království za sebou nemá zdaleka tak silnou značku, látka není pro řadového konzumenta jistě tolik naleštěná, a i když to elitě z FBI se samopaly sluší, jednoduchý cool efekt se rovněž nedostavuje. A na ten se v trailerech bohužel/bohudík hraje nejhlasitěji. Poslední upoutávka na Království odvádí sama o sobě slušné penzum práce, auru filmu, který prostě musíte vidět ale vyvolá jen u manno- a bergofilů. Je smutné, když jisté čtyři hvězdy věstí velké kasovní zklamání.

Království: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Člověk už zná své ovečky natolik, aby věděl, že akční thriller, který se nedokope do závěrečné koláže s monumentálními chorály, nedostane od čtenářstva víc jak čtyři hvězdy. Hlas lidu chceme ale zase jednou trochu výchovně překřičet: Důvod tomu zavdali irští U2, z jejichž archivů vypadla hitovka Bullet the Blue Sky. Michael Mann má už s roubováním traileru na jeden slavný song dost dobré zkušenosti (Jay-Z a Linkin Park dodali svým Numb neodolatelnou atmosféru trailerům na Miami Vice) – a i postupný nájezd s bicími a sklouzávání po strunách kytar, do něhož střihač futruje zlověstné pohledy ošátkovaných kolemjdoucích, vtiskuje manévrům v nepřátelské zóně jedinečnou emoci. Z upoutávky už můžeme s jistotou číst svůdnou kombinaci Mannovské autenticity a Bergova videoklipového machrování, Jamie Foxx je navíc v rolích správňáckých drsňáků s bouchačkou neodolatelně cool už když mimo záběr poprvé otevře pusu. Skvělé sladění střihu a hudby a docela originální koncepční řešení je ale pro dnešek důležitější. Snad nezůstane jen u zamlženého příslibu.

Království: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Pokud by tohle heslo šlo použít na režiséry, Peter Berg by byl přejmenován na lesního muže, pokud by už předtím nevyhrál cenu za houbaře roku. Hvězdnou hollywoodskou čtyřku Foxx-Garner-Cooper-Bateman totiž vysílá do akce přesně ve stylu, který si všichni fanoušci špionážně-akčních filmů mohou přát. Možná vás zmate fůra vyjednávání, možná se zaleknete politických problémů, kterých se trailer dotýká nebo vás zpočátku pomalejší tempo nedostane do úplně správné nálady – vězte však, že pod tou svrchní slupkou je to náš starý známý audiovizuální kouzelník, kvůli kterému prodáváme naše příbuzné do zahraničí. Syrový upocený pouštní koktejl kontrastující s vysokými vládními šachy v sobě už na první pohled kombinuje spoustu notoricky známých a chutných ingrediencí, nejvíce odkazující k tvorbě poslední šestiletky. Tu se zjeví Cooper v maskáčích (momentka z Mariňáka?), na Alias si zřejmě taky vzpomenete, stejně jako i na další oblíbené celuloidové fláky - např. Mannův vliv je více než patrný v jedné z posledních sekvencí, která je téměř přesnou kopií vyjednávací pasáže z Miami Vice (a neříkejte mi, že Foxx nemá úplně stejnou neprůstřelnou vestu a kamera simuluje hrubé digitální zrno čistě náhodou ;). Nenechte se však v honbě za odkazy svést z hlavní koleje, protože tenhle trailer si to nezaslouží. Ne, není to absolutně bezhlavý akční nátřesk, ale snad pro jednou nějaká ta chytřejší látka přijde Bergovi k duhu a vykopne ho k velkým hollywoodským výšinám, kde si bude moci nadosmrti diktovat co a jak. Těch 150 vteřin (a tech posledních 75 totálně napumpovaných) mě přesvědčilo, že už teď má solidně našlápnuto.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace