Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Království | The Kingdom | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.09.2007
CZ premiéra: 11.10.2007
režie: Peter Berg
hrají: Jamie Foxx, Jennifer Garner, Chris Cooper, Jason Bateman, Jeremy Piven

Království: DVD


ikona
imf
 

Peter Berg je náš kůň. Království možná nezanechá na zřítelnicích běžných diváků výraznější stopy (navzdory snaživému natahování kontroverzní zápletky, další Mnichov se zkrátka nekoná), ale spolupráce akčního divočáka a zkušeného Michaela Manna se beze zbytku vyplatila. Účetní pláče, fanda skoro-sofistikovaného akčňáku oslavuje a Jamie Foxx znovu dokazuje, že když mu dáte sluneční brýle bude vypadat nehorázně cool i kdyby hrál nafukovací kachničku. Jeho tým se vydává do Saudské Arábie, aby tu vyšetřoval, kladl otázky, nedostával odpovědi a pak to všechno srovnal se zemí a odnesl si ponaučení. Zní to povrchně, ale v odlescích výbuchů, záři zbrocených čel a ozvěnách dobře mířených hlášek si to snad ani neuvědomíte. A pokud snad, má pro vás strýček Berg na závěr přichystaný veliký ohňostroj, při kterém bude adrenalin poslušně putovat odpovídajícím směrem. Trochu Bourne, trochu Counter-Strike a trochu něco úplně nového, co vás nechá slintajíc žadonit o přídavek. Berg nás má na háku a Království je přesně taková ta ne úplně hloupá jednohubka po které bude dobře všem, kdo nechodí spát s učebnicí politologie pod polštářem.

DVDčko Království patří k těm nejpovedenějším v letošním roce, pokud z cesty odhrneme veškeré výroční edice (Blade Runner, Blízká setkání třetího druhu, Taxikář). Byť pouhý jednodisk, nabízí v aktuální bídě Bergův flák nečekaně bohatou bonusovku a zejména kvalitní video i audio. Zostřené zrno a na jedničku uměle vyšisované barvy potěší, stejně jako zápřah efektových kanálů v intenzivních přestřelkách. Svou pouť po bonusech pak můžete začít třeba u Bergova audiokomentáře, který sice nepatří do Top 5 své kategorie (pan režisér občas mlčí, občas jen popíše, co se ve scéně právě děje...) a trochu mu ubližuje absence některého z herců, všichni víme, že Jamie by to před mikrofonem roztočil, ale určitě sem tam zaslechnete něco zajímavého. Mnohem víc relevantních informací přináší osmidílný film o filmu, který v celkové stopáži 35 minut prosviští všechny aspekty filmu, vyzpovídá herce a několikrát se sám poplácá po zádech. Klasika. Nesmí chybět ani oblíbené rozbory scén (honička na dálnici, interiérové peklo ze samotného závěru - prostřednictvím jednotlivých postav). Vynechané scény jsou pouze průměrné, ale pokud se vám líbily stylové úvodní titulky, jistě nepohrdnete interaktivní časovou osou Saudské Arábie, která vás provede všemi důležitými událostmi od roku 1930 až dodnes. To vše s náležitou videodokumentací. Velmi poučné, velmi profesionálně zvládnuté. Ronald Fleury by byl pyšný.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, polsky
Titulky: české
Datum vydání: 18. 2. 2008
Cena: 499,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace