Králova řeč

The King´s Speech

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Králova řeč

Králova řeč /2010

Režie: Tom Hooper

Hrají: Helena Bonham Carter, Colin Firth, Guy Pearce, Geoffrey Rush, Michael Gambon

Česká premiéra: 10.3.2011

USA premiéra: 26.11.2010

Na DVD od: 6.6.2011

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Králova řeč

V kostce: "Velmi britské téma zpracované velmi nebritským způsobem - tedy pokud si budeme hrát na předsudky a škatulky. Koktající král Jiří se musí vypořádat nejen se svou vadou, ale především s Hitlerem, dělajícím bordel v Evropě. O tom, že obojímu nakope zadek není pochyb, ale to, že bude Králova řeč tak zábavná i bez klišovitých zkratek, asi čekal málokdo. Triumf vůle, který dost možná vezme Oscary útokem z pozice černého koně. Koktající aristokrat vs. rychlomluvka Zuckerberg? Bring it on!"

Galerie obrázků filmu Králova řeč


Recenze filmu Králova řeč

Nepochybuji o tom, že se Králova řeč stane nejen miláčkem kritiky a nečekaným kasovním hitem (celosvětově už přes 200 milionů dolarů, což vzhledem k třináctimilionovému rozpočtu producenty jistě těší), ale také oblíbeným školním představením britských studentů. Český školák o Jiřího VI. přeci jenom nezavadí, ale bylo by chybou ho minout úmyslně - snad z alergie na filmy, které jsou - ehm - příliš britské. Tom Hooper jako by tušil, že to jeho snímek bude mít za hranicemi království těžké a šel...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Králova řeč


DVD a Blu-ray filmu Králova řeč

Zatím nevyšlo.


Související články

22.2.2017 12:00 40 nových fotek z akčňáku Kong: Ostrov lebek Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
7.1.2017 11:45 Nejlepší trailery roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
3.1.2017 13:00 10 nejočekávanějších filmů roku 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
15.12.2016 14:16 S kým se porve Godzilla? Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
4.12.2016 12:17 Víkendový výplach #378 o Strážcích Galaxie a kaskadérech Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Co by to bylo za filmovou sezónu bez britského historického dramatu. The King`s Speech nás ale do žádné extrémně vzdálené minulosti nevezme. Děj se bude odehrávat v první polovině dvacátého století a hlavním hrdinou bude král Jiří VI. Ten měl jeden velký a pro panovníka poměrně podstatný zdravotní problém – nezvládal mluvit před davy. Po jednom takovém veřejném průšvihu se britský královský dvůr rozhodl využít služeb Australana Lionela Loguea. A i když to byl profesionál, moc dobře věděl, že královský klient bude možná příliš tvrdý oříšek. Režisér Tom Hooper natočil velmi dobrou a oceňovanou historickou minisérii John Adams, takže historický film by měl být v dobrých rukách. Herecké obsazení je navíc velmi zajímavé, tak doufejme, že z The King`s Speech nebude nakonec jen další anonymní drama s lidmi v divném oblečení.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.