Dokonalý trik

The Prestige

V.I.M.
Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (18)
Plakát k filmu Dokonalý trik

Dokonalý trik /2006

Režie: Christopher Nolan

Hrají: Christian Bale, Hugh Jackman, Michael Caine, Scarlett Johansson

Česká premiéra: 4.1.2007

USA premiéra: 20.10.2006

Na DVD od: 24.5.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Dokonalý trik

Rupert Angier a Alfred Borden byli kamarádi na život a na smrt. Spolu zkoušeli první magické triky, spolu se proslavili jako jedni z nejlepších kouzelníků a spolu se též smáli neobratným pokusům neúspěšných napodobitelů. Jednoho dne však Alfred vymyslel svoje vlastní kouzlo. Trik který předběhl dobu a zanechal Ruperta v němém úžasu. A tak se přátelství, jako pověstným švihem kouzelnické hůlky, proměnilo ve válku. Teď už nejde jen o cirkusácké exhibice, jde o mnohem víc. Kvůli prestiži půjdou naši hrdinové přes mrtvoly. Jenže co když má jeden z nich víc než jen talent? Knížka Christophera Priesta nezůstává při líčení kouzelnických triků elitních kouzelníků z přelomu 19. a 20. století nohama na zemi a tak se můžeme dočkat velmi neočekávaného rozuzlení. Adaptace se ujal Christopher Nolan, který spolu se svým bratrem sepsal i scénář. Z Batmana si pak režisér vypůjčil půlku obsazení a aby se Christian Bale v hlavní roli nenudil, postavil proti němu Nolan Hugha Jackmana. Vykouzlete si příbor, ať se do toho můžeme pustit.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Dokonalý trik

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Dokonalý trik

Christopher Nolan je v našich redakčních análech zapsán jako ten, který vytáhl z šedé mlhy nezájmu Guye Pearce v Mementu a až potom se nebál připnout koule poslednímu Batmanovi. Režisér, kterému vždy svědčila poněkud intimní atmosféra na prahu komorních dramat, se mezi dvěma comicsovými velkofilmy rozhodl odpočinout přesně v tomhle stylu. Vznikl film, který měl všechny papírové předpoklady stát se hitem. A zvládl je přetavit v kinematografické zlato. Nolanův film je jako onen trik, který se j...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Dokonalý trik


DVD a Blu-ray filmu Dokonalý trik

Zatím nevyšlo.


Související články

24.3.2017 17:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
30.12.2016 15:06 Nejlepší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
8.12.2016 13:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Listopad 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.11.2016 17:45 O čem bude nový Tomb Raider? Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
19.10.2016 07:57 7 filmů režiséra Davida Kočára Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.