Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dokonalý trik | The Prestige | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.10.2006
CZ premiéra: 04.01.2007
režie: Christopher Nolan
hrají: Christian Bale, Hugh Jackman, Michael Caine, Scarlett Johansson

Dokonalý trik: DVD


ikona
st39.6
 

Dokonalý, takový je Nolanův trik. Jak jinak si vysvětlit opakovanou funkčnost dramatické stránky filmu, který si zakládá na momentu překvapení, mystifikaci, spletitosti zápletky a který sází na divákovu dezorientaci v časových posunech? Když má kouzelník k dispozici představení, s jehož průběhem i pozadím je divák seznámen, nemůže už podruhé tolik oslnit. "The Prestige", jak označuje okamžik kulminace dokonalého triku Michael Caine, by pak měl ztratit na jakékoliv funkčnosti, není-liž pravda? Odpovím si za vás: není. V případě Nolanovy zastávky mezi Batmany je totiž celá tahle teorie nepoužitelná. Autor se vrací k tomu, čím nás oslnil už v rámci Mementa, tedy k vyprávění (i v případě lineární kompozice složitého) příběhu pomocí neustálého vracení se v čase. Cestou se nikdy neztrácí, míjí zbytečné odbočky, jde rovnou k cíli. Je to cesta nesmírně zajímavá, na každém kroku vás čeká nějaké příjemné překvapení, zvrat, nebo osvěžení v podobě skvělých hereckých výkonů, které se opírají o neméně výborný scénář. V podmanivé atmosféře tajemna na vás čeká film, jehož každá scéna je stavěna s kompoziční precizností a z nějž lze cítit ohromnou režijní jistotu. Před očima nám vzniká svět přímo kouzelný, ne však pohádkově, nýbrž filmově: puntičkářství, nekonvenčnost, manipulátorství, to a mnohé jiné jsou kouzelné formulky, které tvoří Nolanův Dokonalý trik. Trik tak propracovaný, že vás přiměje hledat i to, co přes všechna očekávání sám neobsahuje.

Moc toho na vás na disku nečeká, nicméně za ochotu koupit/půjčit si disk dostanete malou dávku bonusové výbavy, která informativností předčí kdejakou dvojdiskovku. Nejde tak ani o množství bonusů, jako spíš o formu - nevypadají jako další reklamní klipy, ale jako seriózní dokument, který má skutečně za cíl diváka zpravovat. Tedy pokud nemluvíme o produkčních fotkách a traileru. Ty jsou totiž jediný doplněk pro hlavní bonus: Film o filmu, který je dělán jako Nolanovy poznámky. Od bratrů Nolanových (Jonathan je hlavním strůjcem scénáristické adaptace) se tu dozvíte prakticky vše podstatné o tom, jak se k produkci a pre-produkci Dokonalého triku stavěli, čemu se chtěli vyhýbat, nebo čeho a jak chtěli dosáhnout. Přihrávají jim nejdůležitější členové štábu, které pak doplní ještě většina hereckého ansáblu. Prostřídají se tu vlastně všechny hlavní role, krom tajemného Davida Bowieho, který se asi odebral na své sídlo vymýšlet teleportovací žárovku. ;)

Obraz: 2,40:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky a maďarsky
Titulky: české...
Cena: 499,-
K mání od: 24. 5. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace