Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Největší hity | The Greatest Hits | 2024
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.04.2024
CZ premiéra: 12.04.2024
režie: Ned Benson
hrají: Lucy Boynton, David Corenswet, Justin H. Min, Retta, Jackson Kelly

Největší hity: Recenze


ikona
do_Od
David CorenswetDisney+hudbaJustin H. MinLucy Boyntonminulostromantika
Lucy Boynton se vyrovnává se ztrátou přítele, hudební vzpomínky ji ale stále vrací do minulosti, ať už chce, nebo ne. 

Bude to znít jako klišé, ale ty nejlepší filmové zážitky skutečně přichází v momentě, kdy je čekáte nejmíň. Skoro jako…hmm, láska. Je to pár let, co jsem si doma jednoho večera rozhodl pustit nový snímek Guye Ritchieho Rozhněvaný muž, který na mě z trailerů působil jako ten nejrutinnější béčkový brak, jenom abych se po jeho zhlédnutí musel jít někdy kolem půlnoci ještě krátce projít a tzv. to „vydejchat“, protože to byl takový neskutečný nával emocí a čiré radosti z parádně odvyprávěného příběhu, že to zkrátka nešlo jen tak vypnout a jít spát.

Proč to zmiňuji? Protože novinka The Greatest Hits, která je již dostupná na platformě Disney+, je z podobného těsta, jenom se netočí kolem drsných chlapů a jejich touze po pomstě, ale zlomeného srdce čarokrásné Lucy Boynton.

Film režiséra Neda Bensona (tři verze Zmizení Eleanor Rigby) vypráví o hudební producentce Harriet, která před dvěma lety zažila tragickou dopravní nehodu, při níž umřel její přítel Max (supermanovský David Corenswet). Od té doby pokaždé když slyší píseň, která hrála při nějaké jejich společné chvíli, doslova se přenese v čase do toho momentu, aby ho prožila znova. Už v úvodních minutách tak snímek diváka žádá, aby odložil nedůvěru, ustoupil od nároků na uvěřitelnost, a prostě přijal tento aspekt, který nadále do nějaké míry hýbe dějem.

Nebudu lhát, takhle zkraje je to rozhodně silný požadavek, a mnohé diváky, zejména ty, kteří čekali třeba uvolněnější romantickou komedii, případně něco ve stylu P. S. Miluji Tě, to může snadno odradit. Naštěstí se na ten aspekt cestování časem nespoléhá zase tolik, což je dobře, protože by z toho mohl velice snadno vyjít blábol. Jakmile pak přistoupíte na to málo, co tu je, čeká vás naštěstí poměrně srdcervoucí zážitek, který stále těží nejvíc ze skutečných emocí a toho, co se děje tady a teď. Jen co totiž Harriet pozná Davida (Justin H. Min), rozjede se dojímavá a už o dost víc tradiční love story o překonání ztráty, strachu, a do velké míry právě i té nedůvěry v nadpřirozeno, které těm dvěma brání v tom se v životě posunout dál.

V tomhle smyslu vlastně romantika od Hulu není ničím přelomová. Prokouknout ji lze poměrně snadno a rychle, dokonce v ní dojde i na těch pár klišovitých berliček jako setkání nad vinyly, gay kamarád nebo tradiční hra s náhodou vs. osudem. Občas to ale není o tom, co děláte, ale jak. Opět bych mohl kreslit paralely s Rozhněvaným mužem, ale v zásadě jde o to, že The Greatest Hits tady míchá tak příjemný, živoucí, ale zároveň ponurý, osamělý, a přesto nadějný koktejl, jehož konzumaci navíc doprovází logicky extrémně vyladěný soundtrack (ještě aby ne, když tu hudba hraje takovou zásadní roli), že se síle a kouzlu tohoto snímku dá jen stěží ubránit.

V podstatě od první scény je důraz na hudbu a vůbec zvukovou stránku celkově jasně znát, a kdykoli to jen trochu jde, hraje si režisér s těmito momenty podobně jako DJ se svým remixovým pultíkem. Právě to filmu přidává na svěžesti, rozjíždí ho to směrem k nejen hudebním výškám, ale i těm emočním, a dává mu celkově šmrnc nadmíru sympatické záležitosti, která, když už vás uhrane, tak to rozhodně stojí za to. Neříkám, že to čeká všechny, ale troufnu si říct, že ty, kteří mu dají opravdovou šanci a trefí se jim do melancholické nálady, odmění velkoryse.


Přehrajte si trailer
Po pár dnech to teda člověku nezůstane v hlavě tolik, jako ten několikrát zmiňovaný Ritchie, stejně tak by byl nesmysl tvrdit, že se film rovná těm největším žánrovým klasikám, ale jako mimořádně příjemná oddychovka, ke které se člověk bude čas od času s radostí vracet, už jen kvůli neuvěřitelně charismatické a v úloze hluboce traumatizované ženy vynikající Lucy Boynton, a taky kvůli perfektním hudebním vložkám, to zkrátka funguje skvěle. Tak si nasaďte sluchadla, nalaďte Disney, a dejte si tenhle trip, protože moc lepších feel-everything filmů v současnosti nevychází.

Verdikt

avatar7/10

do_Od

Film, který je hezký, smutný, hudební a tak nějak všechno naráz celou dobu. Lucy Boynton je herecky výtečná, soundtrack svěží a posouvá film o level výš, nicméně co do originality příběhu nebo vytěžení konceptu jsou The Greatest Hits spíš jen nadprůměr než vyloženě něco, na co by se vzpomínalo i za deset let. Tak či tak příjemná hoďka a půl, jejíž zhlédnutí v žádném případě neurazí, a naopak dost potěší.Hodnocení redakce

 • avatar8/10

  TedGeorge


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Nexus6

 • avatar6/10

  Palo111

 • avatar7/10

  slord

 • avatar7/10

  Dathomir.

 • avatar7/10

  hrumsrt

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace