Východní přísliby

Eastern Promises

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Východní přísliby

Východní přísliby /2007

Režie: David Cronenberg

Hrají: Viggo Mortensen, Naomi Watts, Vincent Cassel, Armin Mueller-Stahl, Sinéad Cusack

Česká premiéra: 10.1.2008

USA premiéra: 14.9.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Východní přísliby

David Cronenberg, muž s pověstí nejúchylnějšího Kanaďana na světě, nám v poslední době trošku vyměknul. Už netočí filmy, kde lidem vybuchují hlavy, nebo ve kterých brouci mluví řitním otvorem, teď si se svými hrdiny pohrává trochu normálnějšími, ale stále svým způsobem stejně krutými způsoby. Předloni takhle dostal do spárů Viggo Mortensena a byly z toho velmi zajímavé Dějiny násilí. A protože se oběma pánům vzájemná spolupráce zalíbila, zkusí to podruhé. Tentokrát si bývalý Aragorn zahraje Rusa jménem Nickolai Luzhin. Ten pracuje pro jednu velmi významnou a velmi drsnou mafiánskou rodinu v Londýně. Ubližuje lidem, porušuje zákon a je za to placený a spokojený. Jednoho dne ale udělá obrovskou chybu. Ta chyba se jmenuje Anna Khitrova a jelikož má obličej Naomi Watts, je jasné, že to bude chyba osudová. Anna totiž úplnou náhodou objeví důkazy, které mohou nadělat hodně vrásek Nickolaiově zaměstnavatelům. Nickolai si teď bude muset vybrat stranu. Budou umírat lidé. Jelikož jsme ale ve filmu Davida Cronenberga, nebudou nejspíš umírat v typickém akčním filmu, ale v psychologickém napínavém thrilleru. Dějiny násilí ukázaly, že Cronenberg podobný žánr zvládá velmi dobře a v Eastern Promises má navíc k ruce opravdu dobré herecké obsazení. Jestli se mu podaří navázat na předchozí úspěch, to zjistíme až na podzim. Vyhlídky jsou však víc než nadějné.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Východní přísliby

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Východní přísliby

Asi v každé recenzi Východních příslibů se začne od Dějin násilí. Od filmu, v němž se kanadský pošuk David Cronenberg přestal zabývat obsesemi a přešel na pole hutných thrillerů, v nichž jsou obyčejní lidé zatáhnuti do násilného světa (uvidíme jestli zůstane jen u dvou filmů). Už trailer tyhle souvislosti přenesl z roviny „tušených podobností“ do praxe - asi nikomu proto neunikne, že se v obou vyskytuje lepá blondýnka, mafie a ostrý Viggo Mortensen. Že Východní přísliby v podstatě kráčí ve šl...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Východní přísliby


DVD a Blu-ray filmu Východní přísliby

Zatím nevyšlo.


Související články

24.6.2016 10:09 Téma: Proč byl Den nezávislosti tak hrozně super? Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků
23.5.2016 18:02 Soutěž o lístky na výstavu Davida Cronenberga Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
17.5.2016 13:16 První dojmy: X-Men: Apokalypsa Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
21.4.2016 09:00 Téma: Co nám prozradil teaser Doctora Strange? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
4.12.2015 20:40 Pozvánka: festival Filmasie 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.