Vánoční koleda 3D

A Christmas Carol

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (15)
Plakát k filmu Vánoční koleda 3D

Vánoční koleda 3D /2009

Režie: Robert Zemeckis

Hrají: Jim Carrey, Bob Haskins, Gary Oldman, Colin Firth, Robin Wright Penn

Česká premiéra: 19.11.2009

USA premiéra: 6.11.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Vánoční koleda 3D

V kostce: "Jim Carrey je zlý, nemá rád lidi a Vánoce. Tak ho navštíví tři duchové, aby mu ukázali jejich pravé kouzlo. Robert Zemeckis natočil překvapivě hodně drsnou a děsivou pohádku se zábavnými akčními scénami, která však trpí tím, že její příběh je příliš jednoduchý."

Galerie obrázků filmu Vánoční koleda 3D


Recenze filmu Vánoční koleda 3D

Jak by měly vypadat ideální Vánoce? Venku půl metru sněhu, v bytě teplo, v televizi S čerty nejsou žerty, nohy na stole, kýbl cukroví při ruce a čekání na Ježíška, který nese zásobu ponožek pro příští rok. Když Robert Zemeckis natočil před pěti lety Polární Expres, nejspíš si myslel, že by se do téhle pohody mohl tak trochu vetřít. Film to nebyl špatný, jako technologická novinka také zaujal, ale pořád ještě existuje spousta lidí, kteří si dokáží představit otevírání dárků bez něho. A tak to ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Vánoční koleda 3D


DVD a Blu-ray filmu Vánoční koleda 3D

Zatím nevyšlo.


Související články

12.1.2017 13:32 Anděl páně 2 přepisuje rekordy Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
1.1.2017 22:38 Star Wars a Zpívej stále vládnou, Pasažéři nad Assassinem Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
29.12.2016 15:38 Matky chystají další kalbu Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
25.12.2016 14:17 Víkendový výplach #381 o Santovi a drsňácích Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
24.12.2016 01:28 Carrie Fisher bojuje o život Rubrika: Novinky Diskuze: 46 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Robert Zemeckis si zřejmě oblíbil Vánoce, po Polárním expresu totiž přichází s dalším filmem, který se kolem oblíbeného svátku motá. A jelikož je to ohromný vizionář, už nehodlá točit klasický 2D film, ale všechno vyrenderuje pro trojrozměrnou podívanou - podobně jako v případě Expresu a Beowulfa. Když už takhle porovnáváme, v Christmas Carol Zemeckis zopakuje další ze svých oblíbených vynálezů, i tady si totiž digitálně nasnímaný herec zahraje hned několik rolí. Jen to tentokrát není Tom Hanks, ale Jim Carrey. Ten ztvární hlavně Vydřigroše (Ebenezer Scrooge), slavnou postavu z povídky Charlese Dickense Vánoční koleda. Jeho ostatní role jsou pak duchové, kteří Vydřigroše chodí strašit a zároveň mu vykládat budoucnost. V Americe je povídka víceméně vánoční klasika a na Zemeckise slyší hodně lidí. Obsazení díky tomu vypadá velmi zajímavě: vedle Carreyho může do kin nalákat Gary Oldman, Bob Hoskins nebo Colin Firth. Krom toho, jak Carrey zahraje několik rolí najednou (podle průpravy z Řady nešťastných příhod bych řekl, že dobře) bude důležitá také výsledná animace - motion capturing sice pomůže dosáhnout správné animace pohybů, zatím žádnému z podobných "animáků" se ale nepodařilo správně vytvořit lidské oko. Herectví pak doslova ztrácí jiskru, na představení voskových figurín přece nikdo jít nechce, zvlášť, když si kousek od Christmas Carol odbude premiéru Avatar Jamese Camerona, který po několika letech vývoje slibuje nepředstavitelnou podívanou.

 

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.