Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Vánoční koleda 3D | A Christmas Carol | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.11.2009
CZ premiéra: 19.11.2009
režie: Robert Zemeckis
hrají: Jim Carrey, Bob Haskins, Gary Oldman, Colin Firth, Robin Wright Penn

Vánoční koleda 3D: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Jsou věci mezi nebem a zemí a ty jsou jenom záhadné. Pak jsou věci mezi zemí a peklem a ty jsou kromě své záhadnosti i úplně strašné. Patří mezi ně jednoznačně rozhodnutí Roberta Zemeckise, že místo výpravných dobrodružství upíše svou duši digitálnímu ďáblu a bude prodávat svůj um skrze hlavičku Disneyho. Vzniká tak další film, který podřizuje opravdovou filmovost trendům moderní doby a za to nejzajímavější, co by stálo za to narvat do ukázky, považuje 3D let s duchem, 3D pád kanálem a 3D jízdu na rampouchu. Pokud vám to nepřijde zábavné, originální, ani jakýkoliv způsobem zajímavé, pak vězte, že jste úplně normální a prostě vás nebaví sedět a smát se estrádním atrakcím, které nedýchají životem. To vidím jako obecný problém Zemeckisova filmu – je strnulý, mdlý a v jistém podprahovém smyslu dokonce trochu zlý. Za zmínku už v tomhle smyslu stojí samotný koncept: Hlavní postava je nepříjemný dědek, kterému se máme smát, když mu (stejně nesympatické) vánoční postavy přichystají nějakou zlomyslnost, což v podstatě znamená, že všichni v tomhle vánočním filmu jsou na sebe zlí, ale skrze zlo vánočních postav máme zjistit, že Vánoce jsou vlastně krásné svátky. A tohle poselství stálo samozřejmě ohromnou spoustu peněz. Ťuk-ťuk na čelo, jestli Zemeckis automaticky nabyl dojmu, že z toho bude obrovský vánoční hit. Abych nezapomněl, trailer nabízí přibližně pouze 4-6 nových záběrů, tedy pokud jste absolvovali ukázku minulou, můžete se na tuhle směle vykašlat. Je zhruba stejně "dobrá".

Vánoční koleda 3D: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Robert Zemeckis a jeho oblíbená technologie, kapitola třetí. Zatím nejpodivněji rozečtená. Animovaná dobovka o protivném dědulovi jménem Scrooge se jeví jako naprostý anachronismus, který v dnešních multiplexech snad nemůže nikoho zajímat. Přitom vánoční témata a Jim Carrey táhnou, tady se ovšem topí v šedi, vzdorují ošklivým nazelenalým duchům, ječí a poletujjí, zkrátka co se atraktivity projektu týče, evokují třeba Polanskiho Olivera Twista (pravděpodobně jste tenhle film buď nikdy neviděli, nebo na něj už zapomněli). Výrazně stylizovaná vyprávěnka hrdě natřásá svůj pohádkový vizuál, chlubí se vločkami, zlatavými sekvencemi i ďábelskými průlety, až se zdá zhola zbytečné vykládat miliony na přesný převod obličejů Carreyho a jiných herců. Vždyť na fotorealismus se tu beztak nehraje. 3-D efekty naopak Zemeckis prodávat umí a jsou-li jeho technologicky piplané projekty něčím zajímavé, pak právě osobitým záběrováním, které umí vyniknout během trojrozměrného způsobu promítání. Na každý pád slovo Avatar a fakt, že se značka „3D“ stala všudypřítomnou díky animákům i hororům, Zemeckisovi asi příliš radosti nedělá. Pouhým svým obsahem totiž asi moc diváků nepřivábí...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace