Synekdocha, New York

Synecdoche, New York

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Synekdocha, New York

Synekdocha, New York /2007

Režie: Charlie Kaufman

Hrají: Phillip Seymour Hoffman, Michelle Williams, Catherine Keener, Tilda Swinton

Česká premiéra: 23.4.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Synekdocha, New York

V kostce: "Caden Cotard je hypochondr, ale možná taky ne. Každopádně má potřebu pořádně se litovat a brát na to prášky a to takřka permanentně. K tomu všemu píše a režíruje hru o svém životě, kde hrají i herci, kteří hrají herce, kteří hrají jeho... Klasická scenáristická mystifikační hra Charlieho Kaufmana je tentokrát i v jeho režijních otěžích. Znamená to další kapitolu v autorské sebelítosti, kde Kaufmana nikdo nemá rád a nikdo s ním nekamarádí. A už zase má tvůrčí krizi. Kdo chápe smysl posledních dvou vět a ví, kdo je Charlie Kaufman, mohl by o tomhle filmu uvažovat. Pro zbytek to bude místy nepochopitelná a většinu času zřejmě nudná hra, kterou stejně nemá šanci vyhrát."

Galerie obrázků filmu Synekdocha, New York


Recenze filmu Synekdocha, New York

Zmiňovat se o Charlie Kaufmanovi jako o zvláštním člověku je ve své podstatě urážka. Kaufman představuje zcela svébytnou část hollywoodské mašinérie, kde slovo „zvláštní“ získává poněkud bizarní rozměr a když jsme u toho, s tím Hollywoodem a plutím po jeho proudech to zase taky není tak horké. Kaufman si dělá co chce, což znamená zhruba to, že píše scénáře k filmům o tom, že má tvůrčí krizi a píše o tom scénář. Geniální recept na to, když máte tvůrčí krizi!Synecdoche, New York je takovým nepř...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Synekdocha, New York


DVD a Blu-ray filmu Synekdocha, New York

Zatím nevyšlo.


Související články

5.12.2016 15:28 Útěk z New Yorku trochu jinak Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
6.9.2016 15:30 Další padouch pro Spider-Mana Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
27.7.2016 10:22 Gyllenhaal zachraňuje New York Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
26.7.2016 09:32 Dostane Han Solo trilogii? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Málokterý scénárista je taková hvězda jako Charlie Kaufman. Tvůrce filmů jako Věčný svit neposkvrněné mysli, V kůži Johna Malkoviche nebo Adaptace dokáže vždycky přijít s něčím neviděným, originálním a zábavným. V současnosti je už Kaufman považovaný za takovou hvězdu, že si může dovolit usednout i na režisérskou stoličku a zkusit si to odřídit všechno sám. Synecdoche, New York je příběhem divadelního režiséra Cadena Cotrada, který se na jevišti rozhodl ukázat příběh vycházející z jeho života. Ne všechno jde ale podle plánu, protože jeho život není příliš ideální. Je tu stín bývalé manželky, která ho opustila kvůli umělecké kariéře, jeho současné manželství se rozpadá, první dcera vyrůstá kdesi na druhé straně světa, druhá to nemá v hlavě úplně v pořádku a herec, který má v Cadenově hře hrát jeho samotného, je až příliš dobrý a ukazuje Cadenovi, jak moc špatně na tom jeho život je. Kdo může pomoci? Obyčejně psychiatr, ale v tomhle případě ne. Psychiatrička Madeline se totiž mnohem víc zajímá o propagaci své knihy než o pacienty. A Cadenovi začíná čím dál tím víc hrabat. Většina režisérů by asi příběh Synecdoche, New York natočila jako standardní drama o krizi středního věku. U Charlieho Kaufmana ale můžeme nejspíš čekat něco mnohem nápaditějšího, šílenějšího a originálnějšího. Což je dobře. Jeden z posledních scénáristů s vlastním pohledem na svět zkrátka dostal šanci natočit si film. Tak doufejme, že se dostane i k nám.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.