Stopař

The Hitcher

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Stopař

Stopař /2007

Režie: Dave Meyers

Hrají: Sean Bean, Sophia Bush, Zachary Knighton, Neal McDonough

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 19.1.2007

Na DVD od: 19.11.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Stopař

Rutger Hauer, ten člověk, který v poslední době hraje v céčkových srágorách americké prezidenty, zlé afektované padouchy nebo tlusté lidi, kteří se příliš nehýbou, měl kdysi dávno našlápnuto k tomu, aby se z něj stala herecká hvězda. Dneska je sice jeho hvězdný status na úrovni Jiřího Pomeje, ale pořád po něm zůstaly filmy jako Blade Runner, Jestřábí žena a v neposlední řadě i Stopař. Jednoduchý příběh o mladíkovi, který v dobré vůli nabere do auta stopaře, ze kterého se vyklube sériový vrah s bizarním smyslem pro humor, se ve svém žánru stal klasikou a pro autostop byl tím samým, čím byly několik let před tím Čelisti milovníky koupání. Právě po tomhle filmu sáhl ve své produkční společnosti Michael Bay a po Texaském masakru motorovou pilou a 3:15 zemřeš se tedy podíváme i na opuštěné silnice, kde jeden vyšinutý stopař udělá lidem okolo sebe ze života peklo. Rutger Hauer si tehdy svou roli na sto procent užil a nahradit by ho měl Sean Bean, což vůbec není špatná volba, protože tenhle Angličan už si pár ukázkových hajzlů střihnul s nemalým úspěchem. Přesto by ale bylo naivní čekat něco víc, než další z řady průměrných hororových remaků. K podobným filmům se asi nikdy nebude Hollywood chovat s respektem, který by si zasloužily, ale jméno Michaela Baye v kolonce producent slibuje, že alespoň po vizuální stránce by to mohlo stát za to. Dave Meyers točil klipy například pro Offspring a právě na šikovné klipaře má Bay docela oko. Snad se tedy nedočkáme jen dalšího thrilleru s přístupností PG-13 a s absencí krvavých scén. Kultovní pojídání hranolek z originálu by si takovéhle zacházení nezasloužilo.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Stopař

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Stopař

Stopaře nebrat! I když u silnic se zdviženým palcem většinou stojí chudí studenti, kteří nemají na autobus domů (protože včera zašli na „jedno rychlý“), pořád je slušná šance, že když se člověk rozhodne udělat jednou za čas dobrý skutek, posadí se na vedlejší sedačku nějaký vyšinutý magor. V tom lepším případě jen smrdí a při odchodu se řidiče zeptá, jestli nemá nějaké drobné, v tom horším případě začne mít nemístné sexuální narážky a když má člověk festovní smůlu, narazí na cvoka, který se r...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Stopař


DVD a Blu-ray filmu Stopař

Zatím nevyšlo.


Související články

5.1.2016 18:30 První dojmy: DiCapriův Revenant Rubrika: Novinky Diskuze: 84 příspěvků
13.11.2013 15:27 Dalších 5 důvodů, proč o Vánocích nejezdit k moři Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
30.8.2011 09:42 Televizní Tipy 30.8. - 5.9.2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
26.6.2010 11:43 MZ Skalpel: Predátoři Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
8.2.2010 20:31 Televizní Tipy 8.2. - 14.2. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.