Spláchnutej

Flushed Away

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Spláchnutej

Spláchnutej /2006

Režie: Sam Fell, David Bowers, Henry Anderson

Hrají: Hugh Jackman, Kate Winslet, Ian McKellen, Andy Serkis, Bill Nighy

Česká premiéra: 30.11.2006

USA premiéra: 3.11.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Spláchnutej

Zajímá vás co nového kutí u Aardmanů? Nick Park a spol. chtějí evidentně expandovat a tak zatímco se veteráni pořád ještě "špiní" s hlínou a moduritem, mladší generace zaměstnanců se pustila do prvního CGIčkového počinu, samozřejmě s podporou Dreamworks Animation.
Je vrcholně zajímavé, že půjde o krysy, konkrétně o Hugha Jackmana, který si zahraje luxusního krysího playboye, jenž se jednoho dne dočká kudly do zad od burana, jenž mu vpadne do života ve stylu Doktora Mráčka a doslova a do písmene ho spláchne do záchodu. Určitě jste podobnou situaci už zažili se svým křečkem a zajímá vás, co se nebohým zvířátkům stane, když zmízí ve vodní spirále odpadního potrubí. Aardmani se nám snaží vsugerovat, že nezemřou, ale dostanou se do prostředí ghetta a pouličních gangů, potkají superkrysí slečnu (Kate Winslet) a jednoho dne znovu zaklepou u vašeho bytu, aby se pomstili vašim rodičům. Přesně takhle to zjevně ve Flushed Away probíhat nebude, ale já pořád doufám, že mého Ferdu (mluvím o křečkovi, tak si nechte ty sprosťárny) ještě někdy uvidím. ;)
A proč je to tedy zajímavé? Pixar má totiž v přípravě jiný krysí projekt, pojmenovaný Ratatouille, který vypráví o kryse žijící ve vyhlášeném pařížském restaurantu. Dreamworks zjevně doufá, že Pixary předběhne o celý rok, jenže první nahlédnutí pod pokličku naznačuje, že Aardmani budou muset potenciál renderovaných postaviček teprve odhalit. Stylový humor a hláškami nadupaný scénář možná pomůže, přesto se mi zdá že slavná "claymation" v CGI provedení nebude fungovat a že Hugh Jackman není zrovna sázkou na jistotu (navíc v obsazení není žádný rozený komik, o kterého by se mohl opřít). Stahují se nad Aardmanem mračna nebo půjde o další tutovku, vystřelenou ze zadních pozic? Mrkněte se na Making of a můžete začít přemýšlet. Do podzimu času dost.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Spláchnutej

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Spláchnutej

Co napsat do prvního odstavce v recenzi na animák? Mám zase bulet, že studia na nás sypou veselé kreslené taškařice kadencí protipěchotního kulometu a většinou minou cíl? Mám si tu opět stěžovat na neoriginalitu příběhů a přístup „vždyť je to kreslený, děckám se to líbit bude?“ Mám se tu rozepisovat o neotřesitelné nadvládě Pixaru, který dokázal spojit dětskou zábavu s příjemným zážitkem pro dospělého diváka a přitom zvládnul nenásilně doplnit i povinnou výchovnou složku? Kašlu na to, píšeme ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Spláchnutej


DVD a Blu-ray filmu Spláchnutej

Zatím nevyšlo.


Související články

7.12.2011 14:22 Letní nářez 2012: Zbytky a drobky Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
16.8.2010 21:01 Televizní Tipy 16.8. - 22.8.2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
17.6.2008 13:44 Astro Boy má hlas Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
31.1.2007 11:02 Spláchnutí. Doslova... Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
4.1.2007 11:33 U Disneyho panikaří? Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.