Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Spláchnutej | Flushed Away | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.11.2006
CZ premiéra: 30.11.2006
režie: Sam Fell, David Bowers, Henry Anderson
hrají: Hugh Jackman, Kate Winslet, Ian McKellen, Andy Serkis, Bill Nighy

Spláchnutej: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Že někdo z nás ustřelí v hodnocení trailerů se zkrátka stává. Na rozdíl od filmů je pole upoutávek příliš vágně zmapované, s nejasně vymezenou škálou měřítek i požadovaných vlastností a neznámým poměrem mezi hodnocením efektnosti upoutávky a kulervoucností filmové suroviny. Málokdy se ale přihodí, aby některý z nás psavců odklepl čtyři hvězdičky po konzultaci s kolegou a hned záhy musel v diskuzním fóru přiznat, že v hodnocení chyboval takřka ostudně. Druhý trailer na spláchnutého krysáka mi znovu rozdráždil zaschlou kaňku na duši - parchant jeden -, takže už kvůli tomu mu jednoduše nemůžu nabrnknout víc jak poctivé tři hvězdičky. Pravda, víc si ani nezaslouží. Jak podotkl jeden z našich uživatelů, pokud brojíme proti animovaným rychlokvaškám, nezaslouží si smilování ani Aardmanovic instantní zábava, kterou od Wallace a Gromita odlišuje hlavně příliš mnoho ran do rozkroku i odfláklá výtvarná stránka. Druhý trailer sice doslova sprintuje a s kytarami za zády pádí od jednoho vtípku k druhému, jejich úroveň však nepřevyšuje co do šmaku chuť dva dny starého chleba na svačinu, s nadbytkem zelí a nedostatkem šunky. Záplava fórů ještě neznamená výhru. Rozpaky kolem počítačových Aardmanů dost dobře charakterizují upištěné zrůdičky z kanalizace – zjevně má být jejich projev úsporný, zato výstižně komediální. Snad po vzoru Scrata nebo tučňáků z Madagaskaru (jinak by je tvůrci těžko rvali do tolika záběrů). Nějaké pamětihodné figurky se nám tu ale prozatím určitě nevyrýsovaly, což jistě platí i pro hlodavčího elegána s hlasem Hugh Jackamana...

Spláchnutej: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Už je to tak. Aardmani si své typické zaoblené ksichtíky přestali modelovat jen a pouze z plastelíny. Grafický software už neslouží výhradně k dokreslování pozadí, v nichž poskakují roztomilí králíci, mluvící psi a potrhlí vědátoři – teď na něm stojí kompletní váha celovečeráku pro nejmenší. Podle předpokladů ale pod zvolenou technologií úpí „Parkova“ typická poetika: rozmilé figurky chtě nechtě ztrácejí v počítačovém hávu svoje kouzlo. Úvod sice není zlý a zamlouvá se mi i, že když někdo u Aardmanů krká, trvá mu to rovnou víc než deset sekund. Ovšem ten Jackman... promiň, Wolvie, ale dabérství subtilních postaviček pro nejmenší asi nebude tvoje parketa (samozřejmě jizvy po adamantiových drápech to vždycky spraví :-). V DreamWorks se rozhodlo nejen o přilepení ukázky k novému hitu Za plotem, ale i o nižší porci dialogů zanesené do prvního traileru. Při poslechu bezbarvých rozhovorů se to zdá jako dobrý taktický manévr, protože exkurzi podzemní metropolí, nápadně upomínající k Londýnu, vhodně podbarvují britpopové kytary. K tomu finální vtípek jak z Vřískoťácké série Wese Cravena... mám–li se rozhodnout jestli za tři nebo čtyři, namířím protentokrát o půl hvězdy výš.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace