Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Serenity

Serenity /2005

Režie: Joss Whedon

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 30.9.2005

Na DVD od: 31.5.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Serenity

Joss Whedon - jméno které uctívají fanoušci Buffy (té se Sarah M. Gellar) každou noc před spaním. Scenárista který do oblasti televizních seriálů přinesl chirurgicky přesné, sarkasmem nasáklé hlášky a důvěrně známé situace (je to tak trochu "Kevin Williamson s koulema" ;). Jinými slovy - u nás prakticky neznámý tvůrce, natočil relativně nedávno seriál Firefly (ten jste velmi pravděpodobně neviděli, pokud nejste fanatik do Whedonovy tvorby), který běžel jednu sezónu a pak byl ukončen. Vyprávěl o posádce vesmírné lodi uprostřed intergalaktické občanské války, které velí kapitán Malcolm Reynolds. Ta loď se jmenuje Serenity (Vyrovnanost) a protože zázraky se dějí, dostal Whedon šanci adaptovat svůj seriál (který se po vydání na DVD stal obrovským hitem) pro stříbrné plátno. Snímek se jmenuje právě podle vesmírné lodi naší věrné posádky, přičemž děj navazuje zhruba půl roku po poslední epizodě seriálu (je pravděpodobné, že Whedon nebude podřezávat větev divákům, kteří seriál neviděli, takže se (snad) nemáme čeho bát... maximálně přijdeme o pár odkazů a narážek)... Reynolds si teď vydělává různými přestupky, tak že vozí na své palubě věci, které by správně vozit neměl. Třeba nejrůznější uprchlíky. Když ale vezme na svou loď jistého doktora a jeho tajemnou sestru, vypadá to, že si tenkrát ukousnul až příliš velké sousto. Dívku totiž hledají snad úplně všichni ve známém vesmíru a Serenity se tak stává velice horkou půdou... zbytek už si jistě domyslíte.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Serenity

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Serenity

Jestli tuhle recenzi bude číst nějaký Čecho-Američan, ulítávající na televizním seriálu Firefly, zřejmě mi přijde zapálit auto, ale jsem holt ochoten podstoupit tohle riziko (mám ho pojištěný, takže směle do toho ;). Věrný své zásadě nečíst knižní předlohy, aby pak v kině nesténal, co zase vystřihli, jsem s klidem přešel fakt, že bych měl k Serenity nakoukat Whedonův seriál Firefly. Ostatně i sám božský Joss Whedon, uctívaný fanoušky na celém světě (zdravíme Jirku Pavlovského ;), byl dotlačen...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Serenity


DVD a Blu-ray filmu Serenity

Zatím nevyšlo.


Související články

19.12.2015 08:00 TZ recenze: Con Man s Fillionem Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
6.12.2015 12:07 Víkendový výplach #326 o Star Wars a romantice Rubrika: Novinky Diskuze: 27 příspěvků
29.11.2015 11:45 Víkendový výplach #325 o Strážích Galaxie a Serenity Rubrika: Novinky Diskuze: 61 příspěvků
15.6.2015 10:05 Doctor Strange má záporáka Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
7.6.2015 23:46 Špión i Insidious se trefili, Entourage zklamalo Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.