Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Serenity | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 30.09.2005
CZ premiéra: nestanovena
režie: Joss Whedon
hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk

Serenity: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Seriálovými analytiky i fanoušky obdivovaný Amík Joss Whedon odpočítává týdny do premiéry své celovečerní mise, kterou konečně propaguje i plnohodnotný trailer. Na rozdíl od v klipech předsunuté mezinárodní upoutávky se mu tentokrát podařilo vkusně navázat na laťku nastavenou první upoutávkou. Finální trailer ji rozvíjí hlavně v oblasti velkolepých galaktických bitev a Whedonova Serenity překvapuje. Protože i když z interiérů a kulis přímo sálá poloprázdný produkční měšec, digitální výjevy z oběžných drah jsou vcelku příjemně vypilované (vzhledem k relativně tenounkému rozpočtu) a na rozdíl třebas od divoce různorodé barevnosti exteriérů ani trochu neruší. Hlášky se vrací z první ukázky a znovu se dělí na ty lepší a ty, z nichž je třeba seškrabávat poprašek trapnosti, přičemž jejich hlavní „odsypávač“ Nathan Fillion je pro mě zatím dokonalým zosobněním nudného herectví. Ale dám mu šanci stejně jako Whedonovi, který má stále šanci na vypreparování svěžího béčka formátu vyměklejší Černočerné tmy.

Serenity: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Předem říkám, že Joss Whedon je mi (zatím) úplně někde, takže sexy vypadající titulky "z mysli Josse Whedona" se mnou ani nehnou. U amerického publika je zřejmě reakce úplně jiná, ostatně Universal si dal tu práci, že Whedonovi předělal kvůli ukázce na míru logo a toho se většinou dočkají jen prominenti (nebo snažílkové). Už vám asi došlo, že jsem netknutý i seriálem Firefly, takže první co mě praštilo přes noc byly celkem hezky "vyžehlené" triky, evokující vzpomínky na Wing Commandera nebo Černočernou tmu, samozřejmě se započtením nezbytné evoluce. Uff... prostě triky vypadají docela hezky (většinou zpočívají v kosmických megazoomech a různých obletech různých objektů). Pak je tu ona tajemná děva, která umí kung-fu (nebo si to alespoň myslí). To by tak byl stručný výčet pozitiv. Dost mě zarazilo, že v traileru nejsou žádné dobré hlášky, když je jimi Whedon tak pověstný a sem by logicky patřily a ještě větší překvapení mi uštědřil výpis kritiků, kteří snímek označují za jednu z nejlepších podívaných sezóny. Zjevně mluví o seriálu (i když se v úryvcích objevuje slůvko "movie"), protože film samotný je teprve v postprodukci, ale možná by se to se sebechválou prostě nemělo přehánět. Serenity má svižný a příjemný trailer, rozhodně jsem na Whedona v celovečerním balení zvědav, ale ta preventivní aura kultu mi tak trochu leze krkem.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace