Rafťáci

Rafťáci

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Rafťáci

Rafťáci /2006

Režie: Karel Janák

Hrají: Vojtěch Kotek, Jiří Mádl, Veronika Freimanová, Jiřina Jirásková, Milan Šteindler

Česká premiéra: 9.3.2006

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 2.10.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Rafťáci

Možná bych i rád napsal, že se Snowboarďáci vracejí, ale hrdiny nového filmu Karla Janáka nejsou Rendy a Jáchym, ale Dany a Filip. Jména se mění, podnebí taky, xichty zůstávají aneb v hlavních rolích opět Vojta Kotek a Jirka Mádl, takže šestnáctky u monitorů mohou spokojeně roztát, jejich hrdinové se vrátili a protože se snímek odehrává v létě, je tu šance, že třeba i odhodí nějaké ty svršky. :) Janák se zaklel památnou větou "žánrově se film profiluje mezi S tebou mě baví svět a Prci, prci, prcičky", čímž dokázal, jak rozervaný může scénář vlastně být - od kameňákovského trdlování důchodkyň až po rádobybayovské nájezdy na obnažené křivky ženského těla. Bude tahle resuscitační formulka českého teenagerského filmu fungovat i podruhé, když už se nemůže opřít o moment překvapení? Těžko říct, ale už je pozdě protestovat, hlavní hrdinové jedou na jejich dost možná poslední dovolenou s rodiči a mají tajný úkol - Dany chce Filipovi sehnat nějakou tu "roštěnku", aby konečně "zaskóroval", přičemž vše by samozřejmě mělo proběhnout bez přítomnosti rodičů, což bude zjevně to vůbec nejtěžší, protože agilní staroušové v sobě sami musí hasit sexuální náboj a mají snad v hlavě zabudovaný radar nebo co, takže jsou vždy o krok před našimi hrdiny. Ti naštěstí objeví na řece dívčí vodácký kurz a tak se rozhodnou předstírat, že raft je jejich druhá přirozenost... všichni víme, jak to dopadlo v prvním díle a Janák zjevně nehodlá použít žádnou nesportovní výhybku, aby sjel z předem daných kolejí. Budou Rafťáci dalším příjemným překvapením nebo trpkým usnutím na chatrných vavřínech?

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Rafťáci

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Rafťáci

Karel Janák odkryl (dočasnou?) zlatou žílu českého filmu a jako takový si zaslouží být tím jediným teenagerským kopáčem, který vyrve z půdy nějakou tu blyštivou hroudu. Proč mu to nepřát, když mu nikdo předem nerozehřál kamna, na nichž se teď s velkou pompou povaluje. Stejně tak se ale nabízí otázka, proč to Jánakovi žrát i podruhé, proč znovu investovat do srandovních eskapád dvojice Kotek – Mádl a proč se opět zabývat tím, jestli duo nadrženců dostatečně efektně zasune. Většina z vás si běh...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Rafťáci


DVD a Blu-ray filmu Rafťáci

Zatím nevyšlo.


Související články

5.1.2013 00:24 Jiřina Jirásková 1931-2013 Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
3.10.2012 10:20 7 filmů Libora Boučka Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
20.9.2011 21:10 Televizní Tipy 20.9. - 26.9.2011 a MZ talk Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
16.8.2010 21:01 Televizní Tipy 16.8. - 22.8.2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
24.8.2009 21:43 Televizní Tipy 24.8. - 30.8. 2009 Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.