Pýcha a předsudek

Pride and Prejudice

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Pýcha a předsudek

Pýcha a předsudek /2005

Režie: Joe Wright

Hrají: Keira Knightley, Matthew MacFadyen, Brenda Blethyn, Donald Sutherland

Česká premiéra: 26.1.2006

USA premiéra: 23.11.2005

Na DVD od: 10.7.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Pýcha a předsudek

Na jedné straně jsou novátorské originály typu Memento či Donnie Darko, na úplně opačné zas tisíceré zpracování známé literární předlohy. Milované a tak trochu zkornatělé práce Jane Austen se trvale těší velké přízni filmařů. I nejmladší uživatelé TrailerZone určitě zaznamenali lehce nasládlou Emmu s Gwyneth Paltrow nebo oscarový Rozum a cit Anga Lee, teď bude v jejich silách uzřít, jak se kruh adaptací, produkcí a fabulací uzavírá. :-) Protože producenti Deníku Bridget Jonesové a Lásky nebeské, kteří museli už nespočetněkrát zmiňovat jméno Darcy, sáhli po Austenovic nejslavnějším kousku (a Keiře Knightley), aby po xté odříkali zápletku knihy Pýcha a předsudek. Ocitáme se v Anglii za krále Jiřího, kdy korzety patřily k povinné výbavě každé dámy stejně tak dobře jako dobře situovaný (pokud možno nechutně bohatý) manžel. Takového vyhlíží pět dcer pana Benneta - na toho už čeká za rohem smrtka s kosou, to ale Austenové nebrání, aby úsměvným způsobem povídala o „sesterských“ nástrahách lásky a v případě Elizabeth (Keira) i o vyhlídkách na vztah s podivným novicem, panem Darcym (Matthew MacFadyen).

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Pýcha a předsudek

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Pýcha a předsudek

Když se v posledních několika letech objevilo v jednom z prvních záběrů na plátně logo společnosti Working Title, věděli jsme, co bude následovat. Buď to byla buřtíkovitá a emocionálně značně nestabilní Bridget Jones, povaleč Hugh Grant, který se prostřednictvím jednoho obyčejného kluka stal poněkud zodpovědnějším tvorem, smíšené duo tenistů v milostném tokání a nebo to samé rozšířeno na tucet – to aby všichni věděli, že láska je nebeská. Ve všech případech však diváci mohli očekávat větší ne...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Pýcha a předsudek


DVD a Blu-ray filmu Pýcha a předsudek

Zatím nevyšlo.


Související články

30.1.2017 08:01 Nejlepší plakáty roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
7.9.2016 19:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Srpen 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
7.9.2016 13:00 Oldman proti náckům Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
8.2.2016 00:13 Super Bowl vyhrála Kung Fu Panda, Coeni selhali Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
1.2.2016 00:34 Kung Fu Panda 3 animákem roku? Válí Revenant Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.