Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pýcha a předsudek | Pride and Prejudice | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 23.11.2005
CZ premiéra: 26.01.2006
režie: Joe Wright
hrají: Keira Knightley, Matthew MacFadyen, Brenda Blethyn, Donald Sutherland

Pýcha a předsudek: DVD


ikona
k0C0UR
 

Romány Jane Austenové mám v lásce stejně jako litrovku čerstvého zeleného čaje, s níž se pět minut hrál americký fotbal (Cival by vám mohl vyprávět ;). Odhodil jsem však pýchu i předsudek v dál a zakousl do tohoto nejslavnějšího románu pro ubrečené prababičky se vší vervou. A věru, přidávám se k našemu redakčnímu duu Shushika a Cival, kteří se o čistotě duše Keiry Knightley a jejich proporcích pohybujících se málem v záporných číslech s relativním nadšením rozpovídali už někdy koncem ledna. Pýcha a předsudek dokáže být zábavná, i když jste cynik jako já a to zejména díky umně vymodelovanému světu a velmi dobré kameře, jejímž prostřednictvím se ty šachy kolem Lizzie a pana Darcyho dějí jen tak jakoby nevtíravě a mimochodem. A není to nuda.
DVDčko s filmem si v našich končinách vysloužilo opravdu důstojné provedení a to jak po stránce technické, tak především po stránce přidané hodnoty zvané bonusy. Dabing se s košatostí strojených dialogů vypořádal překvapivě dobře, pokud se rozhodnete vstřebávat krkolomné slovíčkaření v originále, našlapané DD 5.1 vás rozhodně nezklame, což platí i o českých titulcích. Ty se naštěstí procpaly i ke všem bonusům, takže není třeba zoufat, že budete všechny dokumenty louskat s těsnými sluchátky na hlavě a překladatelským slovníkem při ruce. Položkou číslo jedna jest krátký film s názvem Politika seznamování v 18. století. Není o ničem jiném než o společenské etiketě a způsobu dvoření, který v rámci vztahu muž a žena předepisuje. Obsahuje spoustu záběrů z filmu a je prostříhán rozhovory s tvůrci. Následující bonus se větví do pěti podsekcí – v každé z nich si můžete prostřednictvím krátkého filmu, popisu režiséra a přiložených fotografií prohlédnout jednu z pěti lokací, kde se film natáčel. Výběr je vtipně uveden stylizovanou tabulí… v polštině ;). Po výběru se však přepnete zpět do češtiny. Následující šestiminutovka se zaměřuje na rodinu Bennetových, která je jakýmsi hnacím motorem celého filmu. Nejvíc vám toho o ní řekne scenáristka a pochopitelně Keira Knightley alias Lizzie. Dokument s názvem Život a příhody Jane Austenové je klasickým filmem o filmu, jaký se pouští do televize, aby všechny přesvědčil k úprku do kina ;). Probírá se v něm mytologie světa Jane Austenové, podobnost knihy s filmem atp.
Další podmenu s bonusy, jehož košatá stylizovanost vás má přesvědčit, že vás toho čeká ještě hodně, ve skutečnosti žádné zářivé poklady neskrývá – dostanete zmateně provedený pokus o jakýsi rodinný rodokmen, z něhož se prakticky nedá vymanévrovat (ještěže existuje tlačítko pro návrat do menu ;), dále pak tři statické tématické fotogalerie (oblečení, šperky, nábytek), pár fotek z natáčení a alternativní závěr pro americká kina. Disk pak uzavírá informačně napěchovaný audiokomentář (doporučuji) a obligátní trailer. Ve výsledku však celkem slušné na jeden disk, co říkáte? Být tak DVD o stokorunu levnější, prohlásil bych ho za ideální dárek všem ženám, jejichž hlavy stále putují v romantických výšinách hltajíc všechny příběhy o lásce, které nakonec bylo dopřáno. Ale pokud přimhouříte obě oči… myslím, že tenhle film si místo ve vaší poličce zaslouží.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 10. 7. 2006

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace