Polednice

Polednice

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Polednice

Polednice /2016

Režie: Jiří Sádek

Hrají: Aňa Geislerová, Daniela Kolářová, Karolína Lipowská, Jiří Štrébl, Marie Ludvíková,

Česká premiéra: 3.3.2016

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Polednice

V kostce: "Eliška a její dcera utíkají před vlastní minulostí a chtějí v malé vesnici, z níž pocházel Eliščin manžel, začít znovu. Sousedé jsou přátelští, starosta se jim snaží vyjít ve všem vstříc, ale zdaleka ideální to není. Po okolí se totiž pohybuje podivná žena a minulost vesnice i Elišky ukrývá děsivé tajemství. Takové, které může přinést i smrt. Polednice je nepříliš originální, ale velmi zručně natočený horor, jehož tvůrci mají dobře nakoukané žánrové propriety a umí s nimi pracovat. Jen škoda dost průhledného příběhu. Celkově je však Polednice film, který bez problémů obstojí i vedle současné hollywoodské mainstreamové produkce."

Galerie obrázků filmu Polednice


Recenze filmu Polednice

Nebudu tvrdit, že jsem od Polednice čekal velké věci. Ne snad kvůli týmu za kamerou nebo tvářím před ní, ale prostě proto, že hororový žánr u nás moc neumíme. Kvality Spalovače mrtvol nebo zrůdně děsivé pohádky Panna a netvor pochopitelně uznávám, jde však o filmy staré skoro půl století a to, co tu vznikalo v posledních letech, mělo k hororu stejně daleko jako Severní Korea k demokratickému státu. Zkrátka nebyl důvod vyhlížet velké věci, čeští filmaři ovšem občas dovedou překvapit. A tady se...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Polednice

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Polednice

Zatím nevyšlo.


Související články

4.3.2017 22:00 Českého lva 2016 nekompromisně ovládl Masaryk Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
18.1.2017 12:00 Nominace na Českého lva 2016 ovládli Masaryk a Antropoid Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
3.8.2016 14:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Červenec 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
19.3.2016 18:00 Na co do kina: 10 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
2.3.2016 10:00 7 filmů režiséra Jiřího Sádka Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Hororů u nás moc nevzniká a hodně fajnová Nenasytná Tiffany rozhodně klasický horor není. Uvidíme, jestli nám ho nabídne Polednice. Tahle potvora z Erbenovy Kytice se objevila už ve filmovém zpracování F. A. Brabce, jenž do role báby, která v poledne unáší ukřičené děti, obsadil Bolka Polívku. Tentokrát se děj bude odehrávat v současnosti a o režii se postará Jiří Sádek. Jde o jeho celovečerní debut, ale jeho studentské filmy jsou prý velice povedené. Casting v čele s Aňou Geislerovou taky nevypadá špatně, tak můžeme možná potichu začít doufat v dobrý český napínák. 

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.