Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Polednice | 2016
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 03.03.2016
režie: Jiří Sádek
hrají: Aňa Geislerová, Daniela Kolářová, Karolína Lipowská, Jiří Štrébl, Marie Ludvíková,

Polednice: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

A jedeme dál. Nedávno jsme chválili trailery Rudého kapitána a Olgy Hepnarové, dnes pokračujeme v krasojízdě s Polednicí. Nový český horor ihned zaujme kamerou, která je na míle vzdálená domácímu mainstreamu (ano, stačí si vzpomenout na tragickou Baarovou). Mnohem důležitější je ale to, že umí rozehrát účinnou hororovou žánrovku, která si chytře šetří trumfy a vůbec vykazuje trailerovou uvědomělost. Rytmizace podle zvonění je celkem originální. Herci nemají místo přešlápnout a docela bych vsadil na to, že dost lidí nepozná Danielu Kolářovou. Nejvíc ale zaujme výměna klasických stmívaček za roztmívačky (?), čímž se místo obvyklé ponuré atmosféry buduje spíš nepříjemný pocit přehlcení smyslů. Pro film, který bude chtít děsit horkem, ideální kombinace. Tak doufejme, že to bude stejně dobře fungovat i v kině!

Polednice: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Polednice by chtěla vnést čerstvý vítr do českého filmu. Dělalo na ní asi nejvíc uživatelů registrovaných zde na MovieZone, když jde o celovečeráky tlačené do distribuce, a na audiovizuální stránce to je rozhodně vidět. Podle prvních záběrů to totiž nesmrdí klasickou místní televizností a i nad upoutávkou zjevně tvůrci přemýšleli, což se o každém teaseru nebo traileru domácí provenience rozhodně říct nedá. Na druhou stranu prezentovaný materiál ničím zásadně neoslní a ukázka, která snad až příliš spěchá na stmívačky, nemá kýžený atmosférický dopad. Nevím, jestli se má Polednice obrátit v Babadooka z pod Řípu, než se to ale dovíme, bude mě trápit otázka, co sakra vidí parta dvacátníků zrovna na téhle látce, která smrdí lety zažloutlým čtenářským deníkem a v Kytici už ji dle mého bylo až až.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace