Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (23)
Plakát k filmu Pokání

Pokání /2007

Režie: Joe Wright

Hrají: Keira Knightley, James McAvoy, Romola Garai, Vanessa Redgrave

Česká premiéra: 31.1.2008

USA premiéra: 7.12.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Pokání

Říká se, že dvakrát do téže řeky nevstoupíš. Jenže stejně tak vám může leckdo tvrdit, že vítězná sestava se nemění. A právě tohohle tvrzení se chytil režisér Joe Wright, když se podruhé autorsky spojil s Keirou Knightley. Nečekaný, ale víceméně zasloužený celosvětový úspěch jejich loňské (a značně moderní) adaptace Pýchy a předsudku se pokusí zopakovat dva jeho nejviditelnější pachatelé při převádění dalšího kusu z britské knihovničky na filmové plátno. Vyvoleným spisem se tentokrát stal román Pokání Iana McEwana (přeložený i do češtiny), který opětovně potvrzuje, že není na světě nic horšího než aktivní blbec. Brionny Tallis, třináctiletá dívka z dobře situované rodiny v předválečné Anglii se v sobě pokouší zažehnout spisovatelský plamínek, k čemuž se jí jistě hodí bujná fantazie. Právě ta ovšem způsobí obrovskou křivdu v životě Robbieho Turnera (James McAvoy), milence Brionniny sestry Cecilie (Keira), kterého angažovaná slečna obviní ze znásilnění. Sestřenici Lolu totiž někdo sexuálně zneužil a Brionny si je při vzpomínkách na Robbieho chlípné dopisy a nahou Cecilii stoprocentně jistá, že zná pachatele... Ve vedlejších rolích příběhu, jenž bude vyprávěn v několika časových rovinách, se znovu objeví nějaké to jméno z ostrovní herecké smetánky (např. Brenda Blethyn), přesto bychom mohli hovořit o husarském kousku, pokud by se Wrightovi povedlo i napodruhé uspokojit popcorňáky vzletnými promluvami z dob dávno minulých.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Pokání


Recenze filmu Pokání

O některých filmech se mluví těžko, aniž byste se přitom zakoktali vzrušením či marnou snahou postihnout své pocity a transformovat je do souvislé věty. Je to, jako když někoho milujete a kamarád se vás na něho/ni zeptá. Těkáte v mysli, snažíte se najít ta správná slova a stejně předem víte, že nedokážete obejmout všechny nálady, emoce a zážitky spojené s tak výjimečnou osobou. Pokání je přesně z téhle skupiny filmů. Nemáte před ním úctu jako před nesmrtelnými klasikami od filmových mistrů, ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Pokání


DVD a Blu-ray filmu Pokání

Zatím nevyšlo.


Související články

7.9.2016 13:00 Oldman proti náckům Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
25.1.2016 12:47 Steadicam slaví čtyřicátiny Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
29.5.2015 16:55 Trosečnice Anne Hathaway Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
12.2.2015 02:00 MovieZone doporučuje: 50 odstínů romantiky Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
23.12.2014 14:00 Letní nářez 2015: Černí koně Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.