Odvlečen

Rendition

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Odvlečen

Odvlečen /2007

Režie: Gavin Hood

Hrají: Reese Witherspoon, Jake Gyllenhaal, Meryl Streep, Alan Arkin, Peter Sarsgaard

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 19.10.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Odvlečen

V kostce: "Anwar El Ibrahimi žije v USA už víc než 20 let. Za ženu má patřičně americkou blondýnu, platí daně a nikdy neměl žádné problémy se zákonem. Po 11. září se situace změnila a jeho egyptský původ je na závadu. Jednoho dne se nevrátí ze služební cesty, ačkoliv záznamy z kreditky ukazují, že na letišti byl. Kde je mu konec? Ptejte se v Senátu..."

Galerie obrázků filmu Odvlečen

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Odvlečen

Hollywoodské bijáky lze celá desetiletí obdivovat minimálně za to, s jakou razancí se pouštějí do obrany věcí veřejných. Sovy nemají kde hnízdit? Kauza jako stvořená pro tři prepubertální amatérské zoology! V policejních řadách bují korupce? Na co jsou hrdinové, kteří nakonec vystřílejí celý okrsek? Někdo uvedl na trh karcinogenní výrobek? Šup, scenárista vykouzlí aktivistu, který se nedá uplatit a táhne svůj osamělý boj až k úplnému vyléčení všech nemocných, nebo aspoň k Nejvyššímu soudu. Ja...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Odvlečen


DVD a Blu-ray filmu Odvlečen

Zatím nevyšlo.


Související články

5.1.2012 19:40 MZ Skalpel: Hobit Rubrika: Novinky Diskuze: 31 příspěvků
8.11.2011 21:04 Televizní Tipy 8.11. - 14.11.2011 a MZ Talk Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
26.4.2011 20:30 Televizní Tipy 26.4. - 1.5.2011 a MZ talk Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
30.11.2008 21:21 Úspěch Vánoc, pohroma Austrálie Rubrika: Novinky Diskuze: 105 příspěvků
12.3.2008 22:13 FebioFest 2008: Hvězdy? Hvězdičky! Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Dobrých detektivek je v poslední době docela málo, když už se ale nějaká objeví, může s trochou štěstí vybojovat i nějakého toho Oscara. Rendition nejspíš takhle vysoko nemíří, ale její tvůrci zatím podle všeho berou svou práci zatraceně vážně. Hlavními hrdiny budou začínající analytik CIA Douglas Freeman a mladá žena Isabella El-Ibrahim. Už z jejího příjmení je jasné, že v současnosti to nebude mít v USA snadné. Isabella je ale původem Američanka, která se pouze provdala za Egypťana Anwara. Ten se však ocitl v hledáčku CIA pro podezření z terorismu a aby toho nebylo málo, tak během letu do Washingtonu bez jediné stopy zmizel z paluby letadla a byl „převezen“ do tajné americké věznice. Douglas a Isabella se náhle stávají nepohodlnými osobami, agent CIA ztrácí iluze o své práci a manželka potenciálního teroristy čelí kruté realitě. A bude to ještě mnohem horší. Ale co když je Anwar doopravdy terorista? Detektivka s politickým přesahem působí v současnosti trochu vynuceně, ale při pohledu na jména figurující v Rendition se člověku hned zlepší nálada. Jake Gyllenhaal blbé filmy netočí a ani v obležení oscarových hvězd se určitě neztratí. Režisér Gavin Hood je možná pro mnohé filmové fanoušky neznámé jméno, ale jeho film Tsotsi nejen že vyhrál zlatého plešouna za nejlepší neanglicky mluvený film, ale hlavně ukázal, ze Hood má talent a nebojí se kontroverzních témat a drsnějších scén. Pokud mu při jeho prvním velkém filmu nebude kecat do práce nějaký patlal, máme se nejspíš na co těšit.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.