Odvlečen | Rendition | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 19.10.2007
CZ premiéra: nestanovena
režie: Gavin Hood
hrají: Reese Witherspoon, Jake Gyllenhaal, Meryl Streep, Alan Arkin, Peter Sarsgaard
 

V KOSTCE

Anwar El Ibrahimi žije v USA už víc než 20 let. Za ženu má patřičně americkou blondýnu, platí daně a nikdy neměl žádné problémy se zákonem. Po 11. září se situace změnila a jeho egyptský původ je na závadu. Jednoho dne se nevrátí ze služební cesty, ačkoliv záznamy z kreditky ukazují, že na letišti byl. Kde je mu konec? Ptejte se v Senátu...

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Dobrých detektivek je v poslední době docela málo, když už se ale nějaká objeví, může s trochou štěstí vybojovat i nějakého toho Oscara. Rendition nejspíš takhle vysoko nemíří, ale její tvůrci zatím podle všeho berou svou práci zatraceně vážně. Hlavními hrdiny budou začínající analytik CIA Douglas Freeman a mladá žena Isabella El-Ibrahim. Už z jejího příjmení je jasné, že v současnosti to nebude mít v USA snadné. Isabella je ale původem Američanka, která se pouze provdala za Egypťana Anwara. Ten se však ocitl v hledáčku CIA pro podezření z terorismu a aby toho nebylo málo, tak během letu do Washingtonu bez jediné stopy zmizel z paluby letadla a byl „převezen“ do tajné americké věznice. Douglas a Isabella se náhle stávají nepohodlnými osobami, agent CIA ztrácí iluze o své práci a manželka potenciálního teroristy čelí kruté realitě. A bude to ještě mnohem horší. Ale co když je Anwar doopravdy terorista? Detektivka s politickým přesahem působí v současnosti trochu vynuceně, ale při pohledu na jména figurující v Rendition se člověku hned zlepší nálada. Jake Gyllenhaal blbé filmy netočí a ani v obležení oscarových hvězd se určitě neztratí. Režisér Gavin Hood je možná pro mnohé filmové fanoušky neznámé jméno, ale jeho film Tsotsi nejen že vyhrál zlatého plešouna za nejlepší neanglicky mluvený film, ale hlavně ukázal, ze Hood má talent a nebojí se kontroverzních témat a drsnějších scén. Pokud mu při jeho prvním velkém filmu nebude kecat do práce nějaký patlal, máme se nejspíš na co těšit.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se