Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (42)
Plakát k filmu Normal

Normal /2009

Režie: Julius Ševčík

Hrají: Milan Kňažko, Pavel Gajdoš, Dagmar Havlová

Česká premiéra: 26.3.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Normal

V kostce: "Psychologická bitva pro dva hráče: mladého ambiciózního detektiva a seriového vraha, který už na pohled není žádný dobrák. Julius Ševčík natočil vizuálně omamný, avšak těžko definovatovatelný multižánrový umělecký odkaz budoucím generacím. Jediná jasně definovatelná věc na Normalu je, že asi spoustu lidí zklame, protože čekali klasický "napínavý thriller" ve stylu Mlčení jehňátek. Tím totiž opravdu není. Mimochodem, herci jsou brilantní."

Galerie obrázků filmu Normal


Recenze filmu Normal

Líbí se mi vývoj za velkou fanouškovskou zdí, kde se v rámci skupinového tlachání o filmech konzultují režiséři a častují se přízvisky typu fušér a rutinér. Pak přijde někdo jako Julius Ševčík, natočí slušný Restart, ale protože to není mainstream, za dva měsíce po něm (po Restartu) není vidu, ani slechu (a komunita ho ani nezaznamená). A poté přijde do kin s velkou reklamní pompou a hereckým obsazením, které má k atraktivitě skutečně blízko. Najednou odevšad slýcháme „já to říkal už tenkrát,...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Normal


DVD a Blu-ray filmu Normal

Zatím nevyšlo.


Související články

24.3.2016 02:30 První dojmy: Batman vs. Superman Rubrika: Novinky Diskuze: 90 příspěvků
13.3.2016 22:25 Zootropolis nedal šanci ani Cloverfieldu. Grimsby padl. Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
10.9.2014 17:40 Jste připraveni na 23 Jump Street? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
30.7.2014 14:30 První dojmy: Strážci Galaxie Rubrika: Novinky Diskuze: 61 příspěvků
4.7.2014 17:00 15 filmů, které nesmíte minout v Karlových Varech Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Julius Ševčík natočil jeden jediný film a ukázal nám, že nad českou kinematografií ještě nemusíme lámat hůl. Vedle okoukaných dramat českých režisérských stálic plných stále stejných herců se najednou objevil Restart. Moderní, dravý, chytrý, napínavý a vizuálně přitažlivý. Největší nevýhodou Restartu byl jednoduchý scénář, ale i tak zanechal film velmi dobrý dojem. Julius Ševčík se teď vrací a vypadá to, že jeho novinka by zase mohla trochu rozčeřit hladinu čím dál tím víc zasmrádlého českého filmového rybníka. Normal se odehrává ve třicátých letech minulého století v Německu a hlavním hrdinou je několikanásobný vrah, který konečně stojí před soudem. A i když by ho většina lidí nejraději viděla v pekle, do celého procesu rázně promluví mladý ambiciózní advokát, jenž chce dokázat, že jeho klient je blázen. A mezi tím vším je manželka hlavního hrdiny, která sama neví, co si má myslet. Podle slov tvůrců by Normal měl být thriller a to je žánr, který u nás nevzniká (Na vlastní nebezpečí prosím nezmiňovat). Herecké obsazení je vyloženě lahůdkové a vizuální stránku filmu by měl navíc jistit i kameraman Antonio Riestra, jenž pracoval na filmech jako Amores Perros nebo Frida. Všechno zkrátka vypadá zatraceně zajímavě, což se při nejlepší vůli o většině českých filmů říct nedá. Tak snad v lednu dostaneme důvod, proč zase alespoň na chvilku věřit v lepší zítřky českého filmu.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.