Muži v říji

Muži v říji

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (6)
Plakát k filmu Muži v říji

Muži v říji /2009

Režie: Robert Sedláček

Hrají: Jaromír Hanzlík, Igor Bareš, Jaroslav Plesl, David Novotný, Marek Taclík

Česká premiéra: 20.8.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Muži v říji

V kostce: "Schází se u velké slavnosti, kde mají napodobit vábící rituál, trochu u toho popít a rozhodně se dobře pobavit. Mistrovství ve vábení jelenů je přitom jenom způsob, jak nechat vyřešit čerstvé i dlouhodobé problémy a dát obyvatelům Mouřánova prostor pro širší vzájemnou interakci. Muži v říji jsou dobře napsaný, skvěle natočený a brilantně odehraný film, jehož jedinou velkou chybou je to, že toho chce říct moc a chce to ještě navíc říct originálně. I tak ale stojí za hřích, zvláště doprovází-li ho v kinech zvěrstva typu Veni, vidi, vici. Příjemný "malý velký film o malých velkých věcech" sem docela pasuje a výjimečně to není jen vykonstruovaná prázdná fráze beze smyslu."

Galerie obrázků filmu Muži v říji

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Muži v říji

Robert Sedláček nastoupil na českou scénu jako blesk z čistého nebe – a kromě řady dokumentů nás před třemi lety obšťastnil Pravidly lži. Obšťastnil proto, že obsahově odvážný, perfektně zahraný, i když ke konci možná trochu překombinovaný film vědomě vynechává neduhy současné tuzemské kinematografie v čele s nováckou estrádností a dialogy, které se naprosto míjejí s realitou. A jde si svou vlastní cestou, kde se nezapomíná na to nejdůležitější – smysl vyprávění a podstatu příběhu, který v já...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Muži v říji

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Muži v říji

Zatím nevyšlo.


Související články

14.10.2016 11:30 Fantastická zvířata budou mít 5 dílů Rubrika: Novinky Diskuze: 53 příspěvků
18.8.2016 19:00 TOP 5: Nejlepší filmy Roberta Redforda, které jste neviděli Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
9.8.2016 14:23 Kdy se vrátí Superman? Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
8.8.2016 14:12 Další sci-fi pro hvězdu Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
7.8.2016 22:00 Sebevražedný oddíl urval rekord a zabil Bournea Rubrika: Novinky Diskuze: 27 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Filmy můžou být o čemkoliv. Můžou být o tom, jak rakouský kulturista vyvraždí malou středoamerickou zemi, jak se člověk s pomocí dlouhých a nic neříkajících monologů vyrovnává s vlastní existencí nebo jak dvoumetrový magor s nožem vraždí dospívající mládež. A nebo taky o vábení jelenů. Ale nejen o tom budou Muži v říji. Děj nového českého filmu režiséra Pravidel lži (což byl bez nadsázky povedený kousek) se bude odehrávat ve vesnici, kde chcípl pes, což místní neberou zrovna s vděkem. Rozhodnou se tedy uspořádat mistrovství Evropy právě ve vábení jelenů. A tak trochu doufají, že tím na sebe alespoň malinko strhnou pozornost a dočkají se vytoužené silnice. Těžko říct, čeho se koncem prázdnin v kinech dočkáme. Téma samo o sobě je dostatečně divné na to, abychom se začali bát další nekoukatelné komedie, ale na druhou stranu Sedláček dokázal, že točit umí a s trochou optimismu by se dala vyhlížet i variace na Slavnosti sněženek.
© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.