Muži v říji | 2009
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 20.08.2009
režie: Robert Sedláček
hrají: Jaromír Hanzlík, Igor Bareš, Jaroslav Plesl, David Novotný, Marek Taclík
 

V KOSTCE

Schází se u velké slavnosti, kde mají napodobit vábící rituál, trochu u toho popít a rozhodně se dobře pobavit. Mistrovství ve vábení jelenů je přitom jenom způsob, jak nechat vyřešit čerstvé i dlouhodobé problémy a dát obyvatelům Mouřánova prostor pro širší vzájemnou interakci. Muži v říji jsou dobře napsaný, skvěle natočený a brilantně odehraný film, jehož jedinou velkou chybou je to, že toho chce říct moc a chce to ještě navíc říct originálně. I tak ale stojí za hřích, zvláště doprovází-li ho v kinech zvěrstva typu Veni, vidi, vici. Příjemný "malý velký film o malých velkých věcech" sem docela pasuje a výjimečně to není jen vykonstruovaná prázdná fráze beze smyslu.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Filmy můžou být o čemkoliv. Můžou být o tom, jak rakouský kulturista vyvraždí malou středoamerickou zemi, jak se člověk s pomocí dlouhých a nic neříkajících monologů vyrovnává s vlastní existencí nebo jak dvoumetrový magor s nožem vraždí dospívající mládež. A nebo taky o vábení jelenů. Ale nejen o tom budou Muži v říji. Děj nového českého filmu režiséra Pravidel lži (což byl bez nadsázky povedený kousek) se bude odehrávat ve vesnici, kde chcípl pes, což místní neberou zrovna s vděkem. Rozhodnou se tedy uspořádat mistrovství Evropy právě ve vábení jelenů. A tak trochu doufají, že tím na sebe alespoň malinko strhnou pozornost a dočkají se vytoužené silnice. Těžko říct, čeho se koncem prázdnin v kinech dočkáme. Téma samo o sobě je dostatečně divné na to, abychom se začali bát další nekoukatelné komedie, ale na druhou stranu Sedláček dokázal, že točit umí a s trochou optimismu by se dala vyhlížet i variace na Slavnosti sněženek.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se