Muž na laně

Man on Wire

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Muž na laně

Muž na laně /2008

Režie: James Marsh

Hrají: Phillippe Petit, Annie Allix, David Roland Frank, Ardis Campbell, Paul McGill

Česká premiéra: 3.9.2009

USA premiéra: 22.1.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Muž na laně

V kostce: "Festivalový důkaz toho, že k natočení kvalitního dokumentu nepotřebujete desítky hodin záznamů, velké poselství nebo krásné lidi. Stačí pár Francouzů, co nemají problém s rovnováhou. Pro někoho až příliš staromilské žánrové uchopení, pro jiné příjemná hodinka a půl, kterou strávíte stovky metrů nad zemí. Pokud tedy máte velkou představivost."

Galerie obrázků filmu Muž na laně

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Muž na laně

V roce 1974 Philippe Petit s několika kamarády, obrovským ocelovým lanem a ještě větším bidlem vylezl na střechu tehdy ještě stojících newyorských Dvojčat, natáhnul špagát napříč a udělal něco, z čeho se i Spider-Manovi klepou kolena. Prostě to v ranním fičáku přešel, na půli cesty zamával pár lidem, nechal se zatknout a tím i zacementovat do světové historie. Bylo to desítky let předtím, než televizní reportáže začali plnit týpci, co lezou bez jištění po stěnách budov, parkouristi, co skáčou...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Muž na laně

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Muž na laně

Zatím nevyšlo.


Související články

22.3.2017 13:00 Téma: Zasloužíme si kvalitní bitky, když je nepoznáme? Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků
27.11.2016 21:17 Míří Vaiana k miliardě? Fantastická zvířata závidí Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
20.9.2016 02:00 10 nejočekávanějších filmů do konce roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
9.8.2016 16:00 TZ trailer: Drsňák Luke Cage útočí Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
26.6.2016 12:00 Víkendový výplach #355 o Deadpoolovi a Star Treku Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Pro někoho znamená adrenalin jít na maturitu bez přípravy, pro někoho čekání ve frontě na poště a pro někoho skákání padákem. Phillippe Petit šel ale ještě dál. V sedmdesátých letech se totiž rozhodl pro kousek, který by ho zapsal do dějin. Rozhodl se přejít na laně mezi budovami světového obchodního centra. 7. srpna 1974 se samozřejmě bez vědomí vládních a městských úřadů spolu s bandou přátel vydal na tehdy nejvyšší budovu světa a přelezl na druhou stranu. Nebylo to ale jen tak. Celé akci předcházely měsíce pečlivého plánování a dokonalá fyzická i psychická příprava. Celé by to samozřejmě nevyšlo nebýt štěstí, protože stačil jeden silnější poryv větru (a můžete si být jisti, že v téměř půlkilometrové výšce fouká pořádně) a z Petita mohlo být zobání pro newyorské holuby. Všechno ale vyšlo a po více než třiceti letech se do kin dostává film, který tuhle událost připomíná. Režisér James Marsh se setkal s účastníky celé odvážné akce a s pomocí jejich vzpomínek se pokusil celý šílený nápad alespoň částečně zachytit na filmovou kameru. A byl z toho úspěch, protože z festivalu v Karlových Varech si jeho Man on Wire vysloužil totální aplaus. Doufejme tedy, že si film budeme moci užít i my ostatní. Alespoň na DVD.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.