Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Muž na laně | Man on Wire | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.01.2008
CZ premiéra: 03.09.2009
režie: James Marsh
hrají: Phillippe Petit, Annie Allix, David Roland Frank, Ardis Campbell, Paul McGill
 

V KOSTCE

Festivalový důkaz toho, že k natočení kvalitního dokumentu nepotřebujete desítky hodin záznamů, velké poselství nebo krásné lidi. Stačí pár Francouzů, co nemají problém s rovnováhou. Pro někoho až příliš staromilské žánrové uchopení, pro jiné příjemná hodinka a půl, kterou strávíte stovky metrů nad zemí. Pokud tedy máte velkou představivost.

CELÁ RECENZE ZDE

FOTOGALERIE

O FILMU

Pro někoho znamená adrenalin jít na maturitu bez přípravy, pro někoho čekání ve frontě na poště a pro někoho skákání padákem. Phillippe Petit šel ale ještě dál. V sedmdesátých letech se totiž rozhodl pro kousek, který by ho zapsal do dějin. Rozhodl se přejít na laně mezi budovami světového obchodního centra. 7. srpna 1974 se samozřejmě bez vědomí vládních a městských úřadů spolu s bandou přátel vydal na tehdy nejvyšší budovu světa a přelezl na druhou stranu. Nebylo to ale jen tak. Celé akci předcházely měsíce pečlivého plánování a dokonalá fyzická i psychická příprava. Celé by to samozřejmě nevyšlo nebýt štěstí, protože stačil jeden silnější poryv větru (a můžete si být jisti, že v téměř půlkilometrové výšce fouká pořádně) a z Petita mohlo být zobání pro newyorské holuby. Všechno ale vyšlo a po více než třiceti letech se do kin dostává film, který tuhle událost připomíná. Režisér James Marsh se setkal s účastníky celé odvážné akce a s pomocí jejich vzpomínek se pokusil celý šílený nápad alespoň částečně zachytit na filmovou kameru. A byl z toho úspěch, protože z festivalu v Karlových Varech si jeho Man on Wire vysloužil totální aplaus. Doufejme tedy, že si film budeme moci užít i my ostatní. Alespoň na DVD.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se