Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (6)
Plakát k filmu Milk

Milk /2008

Režie: Gus Van Sant

Hrají: Sean Penn, Emile Hirsch, James Franco, Josh Brolin, Diego Luna

Česká premiéra: 12.2.2009

USA premiéra: 5.12.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Milk

V kostce: "Zábavný a napínavý životopis jedné z klíčových postav hnutí za práva gayů, která koncem 70. let dokázala obrátit USA vzhůru nohama. Proti úzkoprsým zastáncům tradičních pořádků postavil Harvey Milk výstřednost, humor a upřímnost. Snímek Guse Van Santa trochu doplácí na poplatnost žánrovým konvencím a na snahu o melodrama za každou cenu. Povedená stylizace vizuální stránky, výtečné herecké výkony a poutavý námět se však starají o to, že slovům Harveyho Milka budete přinejmenším pozorně naslouchat."

Galerie obrázků filmu Milk


Recenze filmu Milk

"If it were true that children mimicked their teachers, you'd sure have a helluva lot more nuns running around", glosoval Harvey Milk jeden z výroků senátora Johna Briggse, který koncem 70. let rozpoutal intenzivní  kampaň za odebrání některých občanských práv homosexuálům (mimo jiné i práva učit). Zdá se mi, že právě tenhle výrok dostatečně vystihuje osobnost Harveyho Milka. Jako politik i jako občan zosobňoval neobyčejnou energii, pohotovost, empatii, sympatickou výstřednost, ale i nevybíra...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Milk


DVD a Blu-ray filmu Milk

Zatím nevyšlo.


Související články

22.11.2016 09:30 Mortal Kombat našel režiséra Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
31.5.2015 12:35 Víkendový výplach #299 o Maxovi a svatbě Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
28.4.2013 12:45 Víkendový výplach #190 o Arnoldovi a Přátelích Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
23.1.2012 00:09 Televizní Tipy 24.1. - 30.1.2012 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
5.9.2010 15:03 Víkendový výplach #52 o Arnoldovi a Počátku Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Gus Van Sant se poslední dobou činí, ačkoliv ho u nás potkáte spíš na DVD (pokud vůbec). Svým posledním filmem doplňuje rozmanitou filmografii biografií. Znáte to, když už životopis, musí to být pořádná kontroverze, jinak si vás nikdo nevšimne. Van Sant si jako předmět zkoumání vybral politika ze sedmdesátých let Harveyho Milka (snad jste si nemysleli, že to bude film o čokoládě...). Ten se víc než svými politickými činy proslavil otevřeným postojem k sexualitě. Byl gay a byl na to hrdý, což v té době opravdu nebylo nic obvyklého. To ale není nejdůležitější - Milk se totiž stal prvním přiznaným gayem - politikem, tedy prvním homosexuálem, který to dotáhl do nějaké vyšší úřednické funkce. Do té doby se všichni schovávali za imaginární manželky, nebo alespoň přítelkyně. Milk vytáhl do boje s přítelem po boku a dokonce to někam dotáhl. Co nejlépe se ho pokusí ztvárnit Sean Penn, kterého Akademie miluje, takže pokud Van Sant není naprosté nemehlo, Pennovi se letos nominace na zlatého plešouna určitě nevyhne.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.